dluhopis republiky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dluhopis republiky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česká národní banka prodělala drastickou odtučňovací kúru. Objem majetku centrální banky oproti loňskému květnu klesl za rok o rovnou čtvrtinu, takřka přesně o jeden bilion korun. Pohledem aktiv je tak ČNB momentálně nejmenší od jara 2017, kdy se chýlila ke konci éra devizových intervencí proti silné koruně. Zeštíhlená bilance ČNB odráží primárně obří ztrátu, stejně jako intenzivní boj banky za silnou korunu. Během uplynulého roku snížily svou velikost i americký Fed či Evropská centrální banka, ovšem v ...
Změny důchodového systému představené vládou zatím míjejí třetí neboli spořicí penzijní pilíř, sadu opatření předloží v červnu ministerstvo financí. Spolupracuje s rezortem práce a sociálních věcí, jehož šéf Marian Jurečka (KDU-ČSL) už nastínil první možné kroky. Protože se dohoda pěti koaličních stran týká právě jen prvního, státního pilíře založeného na mezigenerační solidaritě, hovoří někteří odborníci o polovičaté důchodové reformě. Penzijní společnosti vyčkávají na přesné obrysy úprav a žádají o ...
Evropská unie (EU) zásadně mění pravidla hry pro podnikání s digitálními aktivy. V důsledku přijetí nařízení o trzích s kryptoaktivy, zvané také jako nařízení MiCA (Markets in Crypto Assets), a nařízení o pilotním režimu pro tržní infrastruktury založené na technologii distribuovaného registru (nařízení o pilotním režimu DLT), bude v celé EU nově regulována převážná část trhu s digitálními aktivy včetně poskytování souvisejících služeb.
Vládní důchodová reforma a konsolidační balíček jsou souhrnem těžkých kompromisů, přiznává ministr práce a sociálních věcí a šéf lidovců Marian Jurečka. „Člověk cítí tlak z různých stran, jako KDU-ČSL jsme samozřejmě na své partnery také tlačili,“ říká. Za jeden z úspěchů lidovců považuje zachování výchovného pro důchodkyně, byť do budoucna zanikne. Dalším reformním terčem by se mohly stát podle Jurečky příliš vysoké výdajové paušály živnostníků. Na celý rozhovor se můžete podívat ve videu výše.
Dobré ráno! Je 136. den roku, svátek má Přemysl. V tento den v roce 1868 byl položen základní kámen Národního divadla. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Vláda chce v rámci snah o ozdravení státního rozpočtu mimo jiné zrušit osvobození od daně z příjmů u prodejů cenných papírů a podílů ve firmách při překročení hranice 40 milionů korun. Podrobnosti návrhu zatím nejsou úplně známy, ale například podle experta poradenské firmy KPMG je navrhovaný limit příliš nízký. Nápad se nelíbí ani investorům do startupů. Plus další informace ze světa investic.
Zbrojařská skupina Colt CZ přichystala nadílku investorům. Na trh poslala firma balík dluhopisů v objemu až tří miliard korun splatných za sedm let. Podle informací E15 investoři upsali už téměř dvě třetiny emise. Výnos navázal Colt na momentální vývoj tržních úrokových sazeb. Konečný výtěžek tak bude záležet na tom, jakou strategii zvolí Česká národní banka v budoucím boji se stále palčivou inflací. Podle znalců si firma emisí bondů připravila prostor pro další akvizice. Novou emisi schválil v květnu ...
Britská chemička Venator Materials vyhlásila ve Spojených státech bankrot, informuje agentura Reuters. Do firmy od loňského roku investoval fond z finanční skupiny J&T i známý investor Michal Šnobr, k nimž se později přidaly stovky drobných burziánů z České republiky a ze Slovenska. Šnobr E15 řekl, že nyní společně s J&T studují zveřejněný restrukturalizační plán a že vůči Venatoru budou vystupovat z pozice věřitele.
Proti guvernérovi centrální banky Aleši Michlovi se začíná obracet jeho politika nezvyšování úrokových sazeb. Hledá proto viníky a útočí na vládu. Francouzské přísloví říká, že když viníci hledají viníky, měli by být nevinní na pozoru. Tady jsou zdroje prudkého útoku, který zahájil proti vládě na oficiální tiskové konferenci guvernér České národní banky. Je to neslýchané z více důvodů.
Bankovní domy po celém světě zažívají nelehké časy. Ve Spojených státech zkrachovaly vedle Silicon Valley Bank ještě další tři banky. Problémy se nevyhnuly ani Evropě, kde se do existenčních potíží dostala zdánlivě neotřesitelná švýcarská banka Credit Suisse. „Tato banka doplatila na dlouhodobý řetězec svých nesprávných rozhodnutí a skandálů z nedávné minulosti i současnosti, říká v rozhovoru Martin Majdloch, partner oddělení consultingu pro finanční instituce v regionu střední Evropy z EY Česká republika.