dluhopisy EPH - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dluhopisy EPH, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jako teplé housky zmizely dluhopisy kapitánů českého průmyslu, které poslala na trh insolvenční správkyně padlé Sberbank. Celkem tři emise bondů vynesly celkem přes sedm set milionů korun. Peníze poplují prozatím na vkladový účet banky. Fronta investorů zajímajících se o bondy vyhnala ceny papírů relativně vysoko, v případě strojírenské a zbrojařské firmy Czechoslovak Group dokonce kupci nabídli více než nominální cenu. V běhu je i prodej poslední velké porce aktiv Sberbank, nesplácených úvěrů. I zde hledá...
Gigantická bankovní transakce je završena. Jednačtyřicetimiliardový obchod spočívající v převzetí úvěrového porftolia padlé Sberbank Českou spořitelnou je vypořádán. E15 to potvrdily dva nezávislé zdroje z bankovních kruhů. Prodej rozhodujícího balíku aktiv padlé banky historicky v ruském vlastnictví tak trval od vyhlášení úpadku zhruba sedm měsíců. Pražský městský soud prohlásil konkurz na Sberbank CZ koncem loňského srpna. Dokončit transakci umožnilo primárně dořešení právních sporů Sberbank CZ s ...
Padlá Sberbank nabídne trhu velkou porci úvěrů. Tentokrát těch, které se příliš nepovedly a dlužníci jsou v prodlení se splátkami. Balík takzvaných klasifikovaných úvěrů zahrne půjčky za 2,1 miliardy korun. Výtěžek bude ovšem podle poradců dramaticky odlišný od nominální hodnoty půjček, potenciálně velmi riziková aktiva zřejmě skončí v majetku velkých domácích hráčů z řad nebankovního byznysu. Transakci plánuje banka uzavřít do konce června.
Zhruba sedm týdnů zbývá do finalizace obřího bankovního obchodu letošního roku. Jednačtyřicetimiliardová transakce spočívající v převzetí úvěrového porftolia padlé Sberbank Českou spořitelnou má být totiž vypořádána do konce dubna. Sberbank má tak necelé dva měsíce na to, aby dořešila zbývající právní kauzy s některými svými věřiteli. Právě absence soudních sporů napadajících průběh insolvence padlé banky je podle kupní smlouvy nutnou podmínkou pro realizaci transakce. Čistý stůl ale může realizaci obchodu...
Zatímco rok 2021 se na trhu fúzí a akvizic nesl ve znamení dozvuků pandemie, ten loňský nejvíce ovlivnila válka na Ukrajině. Kvůli složitějšími oceňování firem obě strany potenciálních obchodů déle vyčkávají a doba uzavírání transakcí se tak prodlužuje. Úspěchu českých byznysmenů v zahraničí to ale nezabránilo, říká expert na fúze a akvizice Štěpán Flieger, který ve společnosti EY vede oddělení fúzí a akvizic v Česku. „Česká ekonomika je nadměrně kapitálově vybavená. Slovenská ekonomika je zhruba poloviční...
Padlá Sberbank nabídne trhu další velkou porci úvěrů. Tentokrát těch, které se příliš nepovedly a dlužníci jsou v prodlení se splátkami. Balík takzvaných klasifikovaných úvěrů bude čítat půjčky v řádu až několika miliard korun. Výtěžek bude ovšem podle poradců dramaticky odlišný od nominální hodnoty půjček, potenciálně velmi riziková aktiva zřejmě skončí v majetku velkých domácích hráčů z řad nebankovního byznysu.
Padlé Sberbank mohou relativně rychle přitéct první peníze z prodeje majetku. Konkrétně z portfolia firemních dluhopisů, kterých likvidovaná banka drží za vyšší stamiliony korun. Prodej navrhuje insolvenční správkyně Sberbank Jiřina Lužová formou výběrového řizení mimo dražbu, transakci musí schválit Městský soud v Praze, vítěze pak musí posvětit věřitelský výbor banky. Bezmála třičtvrtěmiliardové portfolio bondů kapitánů domácího byznysu prý může zmizet jako teplé housky.
Fond J&T Arch Investments zatím spravuje majetek v hodnotě okolo třinácti miliard korun a podle investičního ředitele J&T Finance Group Adama Tomise by tato suma mohla vzrůst až na šestinásobek. Prostřednictvím fondu se movití Češi a Slováci podílejí na investicích J&T a podnikatelských aktivitách Daniela Křetínského. Fond drží podíly také ve společnostech Rohlík Tomáše Čupra či JK Education Ondřeje Kanii.
Skupině EP Infrastructure (EPIF), která je součástí podnikatelských aktivit miliardářů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče, loni klesl provozní zisk o šestnáct procent. Letos se na ziskovosti firmy může negativně odrazit případné přerušení dodávek plynu z Ruska kvůli válce na Ukrajině. Situaci pozorně sledují i agentury, jež hodnotí schopnost firem a států splácet závazky – Moody’s již dokonce na konci března snížila některé ratingy EPIF.
Miliardář Patrik Tkáč sloučí své investice učiněné spolu s Danielem Křetínským. Vzhledem ke svému návratu mezi akcionáře Energetického a průmyslového holdingu a rozšíření dalších aktivit realizovaných s Křetínským zakládá holdingovou společnost J&T Capital Partners. Ta už například formálně odkoupila Tkáčův podíl 44 procent v EPH.