dluhopisy zoot - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dluhopisy zoot, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Než Peter Hajduček nedávno odletěl na měsíc do Španělska, měl dost napilno. Deset let od založení Footshopu – největšího českého prodejce streetwear módy a tenisek – se mu podařilo koupit svého hlavního tuzemského konkurenta, obchod Queens. Z Footshopu se tak rázem stal byznys přesahující miliardu korun s připravenou půdou pro další růst v zahraničí. „Jsme v takzvaném segmentu ,prémium‘, chybí nám ale ta spodní část sortimentu – například základní modely tenisek, které nám také pomáhaly vydělat peníze. A ...
Kvůli přibývajícím kauzám firem s takzvanými prašivými dluhopisy připravuje ministerstvo financí změnu podmínek pro emise bondů. Týká se to hlavně menších emisí do 25 milionů korun. V jejich případě zatím nemusejí emitenti investorům o sobě sdělovat téměř nic. Právě to se má změnit. Vyplývá to z vládního návrhu, kterým se mají změnit některé zákony o rozvoji kapitálového trhu. Návrh čeká na projednání ve sněmovně.
.... Naproti tomu korporátní dluhopisy hodnotí jako investičně... typu Arca a Zoot i jako značně...
Výstavba domovů pro seniory, provoz autoservisu či restaurace nebo třeba výroba dezinfekce. To jsou jen některé z byznysplánů firem, které na trh po pandemii hrnou své dluhopisy. Dluhopisové portály nabízejí firemní bondy menších emitentů, jejichž prospekty nemusí schvalovat Česká národní banka, v objemu miliard korun. Nabídka se tak podle odborníků vrátila na předkrizovou úroveň.
Městský soud v Praze zahájil insolvenční řízení s hračkářským e-shopem Bejbynet.cz. O vyhlášení bankrotu požádala firma Midea, která obchod provozuje. Celkově dluží 68 milionů korun, z toho je 25 milionů závazek z vydaných dluhopisů. Dalších 30 milionů dluží bankám.
E-shop s módou Zoot převezme nový vlastník - Company New,která je součástí skupiny Natland. Věřitelé Zootu přijali reorganizační plán, schválil ho i soud
Realitní projekty, rozšíření sportovního areálu nebo různé investice do zelené energie. Na to vše si stovky často neznámých firem rozpůjčovaly peníze přes vydání dluhopisů. Takzvané prašivé dluhopisy neboli junk bonds jsou sice obvykle nadprůměrně úročené, ale riziko je obrovské. Ekonomické zpomalení, které již probíhá, může navíc velice rychle odhalit nereálnost záměrů investorů.
Je jim obvykle kolem čtyřicítky a majetek začali shromažďovat později než většina z první stovky českých a slovenských miliardářů. Také proto se mezi ně ještě nezařadili, mají ale významně našlápnuto.
Tuzemští finančníci známí svými sázkami na byznysy v potížích si jdou pro velké peníze od investorů na dluhopisových trzích. V brzké době hodlá nabrat zdroje na nové akviziční akce.
Byť napětí na trzích s firemními dluhopisy v Česku sílí a investoři už mají za sebou několik bolestivých ztrát, Evropská unie velí dále povolit otěže. Zejména menší firmy tak mohou na peníze z prodeje svých dluhopisů nově dosáhnout ještě snadněji než doposud. Zjednodušenou cestu, kterak si sáhnout na peníze, už si v praxi zkusili i první firmy z Česka.