dnes otevřené obchody - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dnes otevřené obchody, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Výroba i prodej kosmetiky patří za loňský rok k nejpostiženějším segmentům trhu. Rtěnky ani make-up kvůli nutnosti nosit po většinu roku roušky příliš neletí, byznysu neprospívá ani častá práce z domova. Rodinná kosmetická firma Ryor přesto dokázala loni zvýšit tržby o šest procent. Zároveň je firma hrdá, že nepropouštěla. „I kdyby Ryor už peníze neměl, rozhodly jsme se s mámou je poslat spolupracovníkům ze svých účtů. Máme skvělý tým a nechceme, aby se rozpadl,“ říká dcera zakladatelky a majitelky Ryoru ...
Den svatého Valentýna bude letos netradiční. Se zavřenými restauracemi, bary, kiny a tak podobně se ti, kteří se jej rozhodnou s lepší polovičkou slavit, muset řešit řadu komplikací.
Česká ekonomika padá už podruhé za rok na tvrdé pandemické dno. Záleží, jak hluboké bude. Černý scénář může přimět centrální banku, aby se poprvé v historii vydala po cestách, které ještě nedávno učebnice ekonomie považovaly za pouhé intelektuální cvičení. Ve hře mohou být záporné úrokové sazby, další kurzový závazek nebo tisk velkého množství peněz po vzoru eurozóny. „Je otázka, jestli bychom k těmto nástrojům sáhli. Nálada pro to není. Bankovní rada si uvědomuje, že v okolí jsou bohaté zkušenosti, že ...
Pandemie koronaviru mění zavedené pořádky ve prospěch digitalizace. Technologické firmy bohatnou a roste jejich vliv. Pokrok spojený s technologiemi a umělou inteligencí ale zůstává nevyužit tam, kde by mohl pomoci zřejmě úplně nejvíce: při krocení pandemie. „Dala by se skvěle zvládat s inteligencí, kdyby se používala…,“ míní technický ředitel kyberbezpečnostní firmy Avast Michal Pěchouček, přední odborník na umělou inteligenci. Lidstvo se kvůli svému rozpornému přístupu chová výrazně hloupěji, než by se ...
Obchodním centrům, ve kterých se nachází většina prodejen Pietro Filipi i sesterské společnosti Kara, došla trpělivost. Měsíce vyjednávání nikam nevedly. Michal Mička, majitel skupiny C2H, která se dostala do potíží, neplatil nájmy. Proto přišly výpovědi.
V obchodních centrech, a to i v těch na dobré adrese a dříve hojně vyhledávaných, přibývá vyklizených obchodů. Na první pohled to není příliš vidět, protože otevřené smějí být jen některé prodejny, například potraviny či drogerie. Jen v Praze však podle databáze Shopingy zavřelo koncem roku více než padesát obchodů různých značek. A vývoj naznačuje, že tím to zdaleka nekončí.
Velké obchodní řetězce dosud vycházely z koronavirové krize většinou nedotčeny, v tom smyslu, že mohly být stále otevřené. Poslední opatření ale zasáhla i je. Nepotravinářské zboží, ať už jde o papírenské potřeby, hračky či oblečení, se z regálů přesunulo převážně do skladů. Jejich místo zaujmuly potraviny nebo domácí potřeby. I tak jde ale pro řetězce, v závislosti na jejich formátu, o významné ztráty jak na tržbách, tak na zisku.
Mají podobný příběh. Podnikatelský i osobní. Začínaly na venkově, děti vtáhly do byznysu hned od začátku a firmy dovedly nejen do Prahy, ale i k milionovým ziskům. Rozdíly tu ale přece jen jsou. Jedna má virtuální produkt, druhá hmotný. První je stále v byznysu aktivní, druhá je ráda, že už jen občas dohlíží zpovzdálí. První dámy rodinného byznysu v Česku: zakladatelky firem Renomia a SIKO.
Koronakrize poničila řadu odvětví, ale najdou se firmy, kterým pomohla. „Budeme mít dvojnásobný obrat oproti plánu a provozní zisk v řádu stovek milionů korun,“ říká Tomáš Mertlík, majitel výrobce roušek a distributora zdravotnického materiálu Batist Medical. Firmu, kterou založil a prodal jeho otec, si Mertlík přede dvěma lety koupil zpátky od švédské korporace.
Deset let bohatnou. Hravě se dostávají k dotacím z Evropské unie, získávají státní zakázky a účtují si za ně vyšší ceny, než nabízí konkurence. Jejich jmění narůstá a oni postupují na žebříčku nejbohatších Maďarů nezadržitelně vzhůru. Deset let se hřejí v přízni maďarského premiéra Viktora Orbána.