do čeho investovat v roce 2018 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu do čeho investovat v roce 2018, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Překotný přesun nakupování do oblasti e-commerce v době pandemie koronaviru vyvolal zvýšenou poptávku po skladových prostorách. Velké značky expandují v tisících metrech čtverečních, zatímco nově vznikajícím e-shopům stačí desítky či stovky metrů skladové plochy, a to nejlépe jen na pár měsíců. Na otázky, jak být co nejefektivnější a jak pružně reagovat na rychle se měnící prostředí odpovídal Roman Kučera, ředitel portálu Sklady.cz.
Startupy v Sillicon Valley nemají o investice nouzi ani za probíhající koronavirové krize. Jen v minulém týdnu se v oblasti uskutečnily investiční transakce v hodnotě přes půl miliardy dolarů, tedy přes 11 miliard korun. Podívejme se na ty největší.
Navzdory pandemii se letošní rok pro společnost STV Group, která patří spolu s Czechoslovak Group, Českou zbrojovkou a Omnipolem k největším zbrojařům v zemi, vyvíjí pozitivně. Firma očekává desetiprocentní růst a chystá další investice za stamiliony korun. Například v Poličských strojírnách posílí muniční linky. „Pokud by výroba munice a střeliva základních ráží neexistovala, byl by to zásadní problém, protože v případě krize by česká armáda byla závislá na dodávkách z ciziny. Tomu chceme předejít,“ říká ...
Zatímco na stavbách dálnic práce běží, jako by žádná pandemie nebyla, jejich připravované nové kilometry, jež jsou zatím jen na papírech, trpí. „Úřady přestaly fungovat, nekonají. ŘSD z jejich pohledu počká,“ říká Radek Mátl, generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic.
Dlouhodobé financování důchodů na dluh by nemělo být standardem. Důstojné peníze si ale zaslouží i stávající penzisté. Daňová reforma, která by měla nalézt další zdroje, ještě chvíli potrvá, říká ministryně sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).
Největší český obchodník s uhlím, společnost Carbounion Bohemia, se kvůli ústupu Evropské unie od uhlí vrhá do nových odvětví. „Nevěřím, že v Evropě budou v budoucnosti výrazně zastoupeny hutě či doly,“ říká její majitel Petr Paukner. I proto je stále aktivnější například v elektromontážích. Firmy, které v oboru vlastní, cílí na miliardové tržby.
Motor české ekonomiky – automobilový průmysl – se zadrhává. „Problém je vidět hlavně na subdodavatelích. Ti už začínají propouštět a my vidíme nárůst jejich krátkodobých provozních úvěrů, o padesát procent meziročně,“ říká člen bankovní rady České národní banky Aleš Michl a dodává: „Firmy, co vyrábějí díly, přestávají poptávat investiční úvěry ve prospěch krátkodobého financování. Je vidět, že se dostávají do potíží s marží a s penězi.“
Z nalezišť petrochemické skupiny MOL letos za první půlrok odešlo denně v průměru 114 tisíc barelů ropy. Ty ale do Česka nemíří, ačkoliv MOL tu pod svou značkou provozuje více než tři sta čerpacích stanic. “Naše ropa se sem dostává jen ve skutečně mimořádných případech,” říká šéf tuzemské sítě MOL Richard Austen.
Česko má jedny z nejvyšších úrokových sazeb ve vyspělé Evropě, na bankovních kontech střádalů to ale není znát. Peněz je prý totiž všude tolik, že banky žádný významnější výnos ani nabídnout nemohou. Více vydělat tak znamená vzdát se vidiny rentiérského života díky úrokům ze svého konta, vzít na sebe riziko investora a vsadit třeba na akcie. „Každá banka má nějakou svou úrokovou třešinku, která nese o něco více, ale třeba pět procent nenajdete nikde. Jednoduše proto, že by musela akceptovat obrovské riziko...
Zatímco ve světě je společnost Edenred jako poskytovatel zaměstnaneckých benefitů jednička, v Česku zaostává za konkurenčním Sodexo. „Trápí nás to. Ale za dva až tři roky bychom mohli být lídrem,“ věří nový generální ředitel společnosti Edenred CZ Nicolas Eich, podle nějž lidé znají produkt, ale nikoliv firmu.