do kdy bude trvat nouzový stav - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu do kdy bude trvat nouzový stav, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Před pandemií nabírala většina firem zaměstnance pouze v dojezdové vzdálenosti. V opačném případě musela uchazečům a jejich rodinám hradit drahou relokaci do místa pobočky. Práce na dálku, která se během lockdownu stala běžnou praxí, a populární benefit „práce odkudkoli“ tyto překážky překonaly. Stejně jako potřebu rozsáhlých kanceláří ve velkoměstech.
Vzhledem k přílivu uprchlíků z Ukrajiny, kteří do Česka začali proudit po zahájení ruské invaze 24. února, od března panuje v Česku výjimečný stav. Ten bude nyní platit až do června.
Nocí z neděle na pondělí končí nouzový stav v Česku. Poslední nouzový stav trval celkem 188 dnů. Podle premiéra Babiše (ANO) se už prodlužovat nebude. Země tak bude postupovat podle krizového zákona.
Navzdory konci nouzového stavu nenastane rozvolnění v takovém rozsahu, jak se očekávalo. Důvodem je přítomnost brazilské mutace koronaviru v Česku, uvedl v ČT šéf rezortu zdravotnictví Petr Arenberger (ANO). Prodloužení restrikcí už napadla Česká komora fitness. Česká unie sportu žádá, aby byly umožněny alespoň tréninky dětí a mládeže.
Shoda na takzvaném pandemickém zákoně je důležitá hned z několika důvodů. Jednak je tu konečně legislativa, která lépe vyhovuje specifické situaci kolem nemoci COVID-19. A je to také jeden z mála okamžiků, kdy vláda dokázala nalézt společnou řeč s opozicí.
Vláda v neděli na základě žádosti hejtmanů vyhlásila na 14 dní v České republice nouzový stav kvůli epidemii nemoci covid-19. Nový nouzový stav o půlnoci naváže na ten dosavadní, který ve stejnou dobu skončí, protože Sněmovna ve čtvrtek neschválila jeho prodloužení. Premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl, že podle analýzy kabinetu je takový postup v souladu s Ústavou. Podle některých právníků nebo předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) však vláda Ústavu a Sněmovnu obchází.
Nouzový stav by v Česku po neděli mohl platit jen v krajích, které o to požádají vládu, uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Předseda vlády ale doufá, že kabinet o vyhlášení stavu nouze požádají všichni hejtmani, aby v různých částech republiky neplatila odlišná protiepidemická opatření. Opětovné vyhlášení nouzového stavu na základě žádosti krajů by podle Babiše nemělo být protiústavní. Kabinet si za tímto účelem nechal zpracovat právní analýzu.
Česko by se z nejvyššího pátého do nižšího čtvrtého protiepidemického stupně s mírnějšími omezeními mohlo přesunout nejdřív v polovině února. Do té doby by počet pacientů v nemocnicích mohl klesnout pod 3000.
Na ministerstvo vnitra a zdravotnictví dorazilo ke konci minulého roku 641 žádostí o náhradu škody a ušlý zisk dohromady za 9,2 miliardy korun. Lidé a firmy požadují odškodnění za opatření, která vláda loni v rámci dvou nouzových stavů vyhlásila v boji proti pandemii. Ministerstvo vnitra pod vedením Jana Hamáčka (ČSSD), které má vyřizování žádostí na starosti, kvůli tomu najalo externí advokáty.
Nouzový stav vyhlášený v Česku kvůli kronavirové epidemii bude prodloužen do 12. prosince. Opatření po čtvrtečním souhlasu sněmovny v pátek potvrdila vláda. Uvedl to premiér Andrej Babiš. Původně plánoval menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD prodloužení o 30 dnů do 20. prosince, nezískal pro to ale souhlas sněmovny. Poslanci odhlasovali ve čtvrtek po téměř devítihodinové debatě odsunutí konce nouzového stavu o 22 dnů. Bez souhlasu poslanců by nouzový stav skončil s dneškem.