do kdy je třeba podat daňové přiznání - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu do kdy je třeba podat daňové přiznání, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Se zpožděním, ale přece. Tak reagují firmy a drobní podnikatelé na sadu rozhodnutí vlády, která jim má pomoci překonat problémy způsobené pandemií koronaviru. Mají však další požadavky. Na kabinet Andreje Babiše (ANO) tlačí také opozice, žádá další balíček krizových opatření.
Ministerstvo financí v čele s Alenou Schillerovou odloží termín přiznání daní. Součástí tzv. liberačního balíčku jsou i opatření týkající se kontrolního hlášení a elektronické evidence tržeb – konkrétně promine některé pokuty a 3 měsíce nebude pokutovat dodržování EET.
Přiznání k dani z nemovitých věcí je nutné podat již do 31. ledna 2020. Termín je důležitý pro ty, kteří si v roce 2019 pořídili nemovitost – pozemek, stavbu, bytovou či nebytovou jednotku.
Prodávali jste loni nějaké podílové listy či jiné cenné papíry? Obdrželi jste dividendy z akcií, nebo úroky z dluhopisů? Ukažme si, kdy je potřeba takové příjmy uvést do daňového přiznání a jak ho vyplnit.
Každý živnostník i podnikatel, ale i část zaměstnanců, penzistů a studentů, musí do 1. dubna letošního roku odevzdat finančnímu úřadu své daňové přiznaní. Jedná se o ty osoby, které nejsou osvobozeny od daně z příjmu a zároveň měly loni zdanitelné příjmy ve výši alespoň 15 tisíc korun.
Byty a domy se dnes prodávají v překotném tempu. Lidé chtějí nemovitost udat rychle a za dobrou cenu, přibývá těch, kteří prodej realizují svépomocí. Ušetří za provize, ale veškerou agendu musí zvládnout sami. Na co se připravit?
Klíčovými body při převodu nemovitosti jsou určitě dobře sepsaná smlouva a bezpečný převod peněz. Ať už se prodej nemovitosti uskutečňuje prostřednictvím realitní kanceláře, nebo bez realitky, rozhodně je namístě vyvarovat se kupním smlouvám staženým z internetu. Vše by mělo být upravené právním zástupcem či notářem na míru dané situaci.
Každá osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), která v roce 2017 vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, a to i po část roku, je povinna podat přehled o příjmech a výdajích příslušné okresní správě sociálního zabezpečení (OSSZ). Termín: středa 2. května.
V tuzemsku je okolo 2,4 milionu starobních důchodců. Řada z nich si při penzi přivydělává, ať již formou zaměstnaneckého poměru, nebo jako osoby samostatně výdělečně činné. I na ně se tak může vztahovat daňová povinnost. Kdy a jak podává penzista daňové přiznání?
Jako každý rok, došlo k několika změnám, které ovlivní daně z příjmu fyzických osob. Polepšit by si měli rodiče i lidé, kteří si spoří prostřednictvím penzijního nebo životního pojištění.