do kdy se podává daňové přiznání za rok 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu do kdy se podává daňové přiznání za rok 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Každá osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), která v roce 2017 vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, a to i po část roku, je povinna podat přehled o příjmech a výdajích příslušné okresní správě sociálního zabezpečení (OSSZ). Termín: středa 2. května.
V tuzemsku je okolo 2,4 milionu starobních důchodců. Řada z nich si při penzi přivydělává, ať již formou zaměstnaneckého poměru, nebo jako osoby samostatně výdělečně činné. I na ně se tak může vztahovat daňová povinnost. Kdy a jak podává penzista daňové přiznání?
Daňové přiznání podávají nejenom OSVČ, ale i někteří zaměstnanci. Vyplnění daňového přiznání je potřeba věnovat dostatečnou pozornost. Na co si dát pozor? Na co nezapomenout?
Daňové přiznání za rok 2017 je povinen podat každý, kdo má roční příjmy vyšší než 15 000 korun. Současně jsou tyto příjmy předmětem daně z příjmu fyzických osob a nejsou od daně z příjmu fyzických osvobozené.
Složitost a časová náročnost, někdy i stres, často stojí za chybami, kterých se podnikatelé a firmy při podání daňového přiznání k přijmu dopouštějí. Připravili jsem pro vás přehled nejrozšířenějších chyb i s příklady.
Daňový balíček, díky kterému by měl být daňový systém jednodušší, prošel. Jeho obsahem jsou i změny týkající se bojů proti daňovým únikům a navýšení slev na děti. Zákony připravené Ministerstvem financí ve spolupráci s Finanční správou budou účinné od 1. července 2017.
Pokud se živíte jako osoba samostatně výdělečně činná, máte už jen pár dní na podání Přehledu o příjmech a výdajích za rok 2016. Podat přehled byste zpravidla měli nejpozději do 2. května 2017.
Pravidelná přiznání ke všem typům daní jsou pro daňové poplatníky nutným zlem. Tento článek proto nabízí podnikatelům přehled, jaká daňová přiznání, v jakých termínech a jakou formou musejí berním úředníkům odesílat.
Finanční úřady loni vybraly na dani z přidané hodnoty (DPH) téměř 332 miliard korun, což je meziročně o devět miliard korun více. Na dani z příjmu právnických osob stát vybral o 15 miliard korun více, celkem 147,5 miliardy korun. Vyplývá to z dat Finanční správy. Meziročně vyšší daňové příjmy finanční správa zaznamenala také u daní z příjmu fyzických osob nebo u odvodů z loterií.
Obce dostanou od roku 2017 vyšší podíl z vybrané daně z přidané hodnoty (DPH), zároveň však přijdou o svůj podíl na dani z příjmů od podnikatelů a všech fyzických osob, které podávají daňové přiznání. V novele zákona o rozpočtovém určení daní to schválila Sněmovna, když přistoupila na pozměňovací návrh Senátu. Podpořil jej i ministr financí Andrej Babiš (ANO). Novela především přináší vyšší podíl na DPH krajům již od příštího roku. Nyní ji dostane k podpisu prezident.