dodatečné daňové přiznání fyzických osob - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dodatečné daňové přiznání fyzických osob, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zrušení tzv. školkovného, slevy na dani za studenta nebo snížení slevy na dani na manželku. To jsou jen některé daňové slevy a výjimky z celkových 22, které se vláda rozhodla zrušit v rámci konsolidačního balíčku. Ten by měl společně s dalšími změnami zajistit v příštím roce snížení schodku státního rozpočtu o 94,1 miliardy korun a v roce 2025 o dalších 53,4 miliardy korun. Jaké další zrušené slevy na daních balíček obsahuje?
Daňové pochybení lze v praxi napravit podáním opravného nebo dodatečného daňového přiznání. Jaký je v tom rozdíl? Na co pamatovat?
Daňové přiznání vyplňují OSVČ, někdy i zaměstnanci, důchodci nebo studenti. Do kdy podat daňové přiznání za rok 2022? Jak ho vyplnit? Jak vyřídit daně online? Jaké termíny dodržet, když chcete přiznat daně elektronicky anebo na písemně? Jak se liší dodatečné a opravné daňové přiznání? Čtěte níže a stáhněte si potřebné formuláře online.
Termín pro podání daňového přiznání se kvapem blíží. Deník E15 vytvořil soubor článků s daňovou tematikou pro rok 2023. Dozvíte se v nich nejen například to, jaký termín podání dodržet, kdy a jak daňové přiznání podat, co platí pro podnikatele, zaměstnance nebo pro studenty, ale i jak danit investice nebo kryptoměny. Stáhnout si můžete formuláře pro daňové přiznání.
Termín podání daňového přiznání platí jak pro zaměstnance, tak pro OSVČ či daňové poplatníky, kteří vykazují kupříkladu jen příjmy z pronájmu.
Druhý zásadní termín pro podání daňového přiznání je tady. Pokud jej plánujete stihnout a nejste si dosud jistí, co a jak v daňovém přiznání uvádět, redakce deníku E15 nabízí výběr nejzásadnějších článků, které letos na téma daní vydala. Další aktuální daňová témata najdete v samostatné daňové rubrice.
Finanční správa přijala k dnešnímu dni 2 673 219 daňových přiznání z daně příjmu, což je 95 procent. Fyzické osoby jich podaly 2 226 795, právnické osoby 446 424. Daňové přiznání k dani z příjmu za loňský rok je možné bez sankce podat do dneška. Lhůtu v souvislosti s dopady šíření koronaviru prodloužilo ministerstvo financí. Lhůta byla dříve stanovena na 1. července.
Vláda na svém pondělním zasedání odsouhlasila protikrizový daňový balíček, který zavádí možnost zpětného uplatnění daňové ztráty (tzv. loss carryback) již za rok 2020. Firmám může vylepšit cash-flow, ale při špatném odhadu se jim může i prodražit.
Základní termín dokdy odevzdat daňového přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2017 byl 3. dubna 2018. Při neodevzdání daňového přiznání nebo nezaplacení daně je nutné počítat se sankcemi. Ještě ale je šance se jim vyhnout.
Se zrušením superhurbé mzdy a zavedením sazeb daně z příjmů fyzických osob 19 a 24 procent počítá ministerstvo financí od ledna příštího roku. Vyplývá to z návrhu zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní od roku 2019. Materiál poslalo ministerstvo k připomínkovému řízení, vyplývá z internetových stránek vlády. Další změny se týkají například odpočtů DPH u veřejnoprávních médií nebo zdanění zahřívaného tabáku.