dodatečné vypořádání - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dodatečné vypořádání, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Výrobce koupelnového nábytku Ravak, jedna z nejstarších rodinných porevolučních firem působících v Česku, byla předminulý týden rozdělena. Důvodem jsou neshody a napjaté vztahy mezi dvěma zakladatelskými rodinami, rodinou Vařeků a rodinou Kreysů, které se dále zkomplikovaly poté, co jeden ze zakladatelů Jindřich Vařeka starší před několika lety zemřel. Dělení firmy i proto nebylo vůbec jednoduché: „Obě strany měly v rámci toho procesu pocit, že jsou ochuzovány na úkor druhé strany,“ odhrnuje oponu ...
Když americká softwarová společnost NortonLifeLock 10. srpna oznámila, že se dohodla s českou nadnárodní antivirovou firmou Avast na jejím převzetí, naplnily se spekulace a akcie Avastu vyletěly během července až na dostřel 180 korun. Vzhledem k podmínkám nabídky se poměrně logicky vrátily k hodnotě 170 korun. Akcie Avastu se totiž začala obchodovat s diskontem k akviziční ceně.
Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Dnes to řekl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.
Ve stejný den, kdy Bill a Melinda Gatesovi oznámili rozvod, zakladatel Microsoftu převedl na svou celoživotní partnerku akcie v hodnotě 1,8 miliardy dolarů, zhruba 38,6 miliardy korun, informuje server TMZ. Rozchod vyvolává mnoho otázek, zejména v souvislosti s dělením majetku a budoucností společné nadace.
Energetické společnosti ČEZ stoupl v prvním čtvrtletí čistý zisk meziročně o 43 procent na 14,2 miliardy korun. Provozní zisk před odpisy vzrostl o 22 procent na 25,9 miliardy korun. Výrazné zvýšení zisku bylo způsobeno hlavně růstem cen elektřiny na velkoobchodních trzích v Německu a dodatečnými zisky z obchodování s komoditami. Akcie společnosti na pražské burze po oznámení výsledků rostou o 2,5 procenta.
Realitní impérium CPI miliardáře Radovana Vítka na svých cestách za penězi vsadilo na singapurský dolar. Podle zdrojů deníku E15 skupina prodala v závěru minulého týdne investorům své dluhopisy v přepočtu za téměř dvě a půl miliardy korun, přičemž jako první evropská společnost nabídla singapurským investorům hybridní dluhopisy vydané takzvaně na věčnost.
Pro veřejnost to může být zajímavé čtení, pro politiky a zástupce nejrůznějších zájmových skupin a organizací naopak zlý sen. Záznamy o jednání zákonodárců nebo pracovníků kanceláří ministrů s lobbisty by měly v budoucnu obsahovat důvodové zprávy všech projednávaných norem. Počítá s tím návrh nového zákona o lobbingu schválený vládou, který začne zřejmě už v září projednávat Poslanecká sněmovna. Platit má od začátku roku 2021.
Věcný záměr stavebního zákona, jehož hlavním cílem je urychlení povolování staveb, je uspěchaný a celkově není dobře připravený. Na tiskové konferenci to uvedl předseda České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě Pavel Křeček. Podle něj to vypadá, že byl sestaven pro pražské bytové developery. Ministerstvo pro místní rozvoj, které věcný záměr připravuje, ho chce do poloviny dubna předložit vládě. Zákon by měl platit od roku 2021, jeho věcný záměr má i další kritiky.
Britská vláda premiérky Theresy Mayové dnes večer podle očekávání přečkala hlasování o vyslovení nedůvěry. Pro vyslovení nedůvěry vládě v Dolní sněmovně hlasovalo 306 poslanců. Vládu naopak podpořilo 325 zákonodárců. K vyslovení nedůvěry bylo potřeba 318 hlasů.
Britští poslanci podle očekávání odmítli dohodu o vystoupení Spojeného království z Evropské unie, kterou se sedmadvacítkou dojednala premiérka Theresa Mayová. Dohodu podpořilo 202 zákonodárců, proti bylo 432. Opoziční labouristé vzápětí oznámili, že podali návrh na vyslovení nedůvěry vládě. Debatovat a hlasovat o něm budou poslanci už ve středu večer. Británie má unii opustit 29. března, tedy za 73 dní. Dění jste mohli sledovat prostřednictvím online přenosu.