dodavatelé plynu česká energie - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dodavatelé plynu česká energie, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Médii proběhly zprávy, že do Evropské unie proudí rekordní množství zkapalněného zemního plynu (LNG) z Ruska. V době, kdy se Evropa snaží zbavit závislosti na ruských dodávkách, taková zpráva působí zvláštně. Mnozí by si mohli myslet, že se jedná o důkaz nesmyslnosti unijních snah a že bez Ruska se prostě neobejdeme. Ani jedno není pravda. Proč? Stačí se podívat na dostupná data a zamyslet se.
Energetická společnost E.ON zlevní od 1. října elektřinu asi 800 tisíc svých klientů, kteří nemají fixovanou cenu. Oproti současným ceníkům se sníží o 16 procent, vůči vládnímu cenovému stropu pak bude nižší až o pětinu. Od začátku září firma zlevnila 140 tisícům zákazníků plyn. Ceny energií postupně snižují i ostatní dodavatelé v Česku.
.... Ceny energií postupně snižují i ostatní dodavatelé v Česku... září zlevní ceníky energií s fixací. Cena... 300 tisíc u plynu. Celkem elektřinu od...
Energetická společnost E.ON od září zlevní plyn všem svým stávajícím zákazníkům, kteří nemají fixovanou cenu. Týkat by se to mělo přibližně 140 tisíc klientů. Oproti současnosti jim klesnou ceny o 16 procent, vůči vládnímu cenovému stropu pak budou nižší až o čtvrtinu. Firma zároveň do dalších týdnů zvažuje i možné úpravy cen elektřiny. Ceny energií postupně snižují i ostatní dodavatelé v Česku.
Na 350 tisíc korun by se mohl od ledna zvýšit rodičovský příspěvek. Růst příspěvku o 50 tisíc korun se bude týkat dětí narozených od začátku příštího roku, příslušnou vládní novelu v úvodním čtení podpořili poslanci. Opoziční hnutí ANO a SPD prosazují vzhledem k míře inflace razantnější růst dávky až na 400 tisíc korun. Předlohu nyní posoudí sociální výbor. Bude na to mít zkrácenou měsíční lhůtu.
Nedávné prohlášení švédské ministryně pro klima a energetiku Rominy Pourmokhtariové, že její země potřebuje ztrojnásobit ve dvou nadcházejících desetiletích instalovaný výkon svých jaderných elektráren a postavit alespoň deset nových velkých reaktorů, vyvolalo ohlas médií, i když bylo učiněno uprostřed horkého a ospalého prázdninového léta.
Evropská komise schválila Česku systém podpory v objemu 800 milionů eur pro firmy, které se potýkají se zvýšenými náklady na energie kvůli válce na Ukrajině. Pomoc budou moct získat velké podniky ve všech odvětvích. Režim podpory bude mít podobu přímých grantů na pokrytí dodatečných nákladů způsobených mimořádným nárůstem cen zemního plynu a elektřiny za rok 2023 ve srovnání rokem 2021.
Rok 2023 byl zatím z energetického hlediska ve znamení stabilizace. Avšak ceny plynu na začátku srpna vystřelily vzhůru v souvislosti se stávkou na LNG terminálech v Austrálii. Česko i další evropské státy musely v roce 2022 začít řešit nejen možné zastropování cen, ale také svou závislost na ruském plynu. Zásadním se stal zkapalněný zemní plyn (LNG), který začal do Česka proudit z pronajatého nizozemského terminálu. Kriticky důležitým se stal plyn z Norska.
Čeští odběratelé elektřiny se mohou uklidňovat další vlnou snížení cen dodavatelů. Se začátkem srpna ohlásilo pokles cen hned několik firem a další se tento krok chystají oznámit v nejbližších týdnech. Umožňuje to klesající nejistota na evropských energetických burzách.
Epet působí na českém trhu už od roku 2005 a z hlediska dodávaného objemu energií se postupně stal největším alternativním dodavatelem. Díky silnému zázemí a orientaci na postupný růst se mu dařilo i v jinak náročném období posledních let. „Naše společnost generuje každým rokem kladný hospodářský výsledek, což považuji za základní předpoklad pro další rozvoj a budování důvěry u zákazníků,“ říká generální ředitel Petr Švec