dodo kurýr - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dodo kurýr, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pro startup Dodo Michala Menšíka přichází klíčové období. Na jaře letošního roku logistická společnosti získala investici ve výši 1,5 miliardy korun, nyní se naplno pokouší pronikat na další trhy. Ekonomická situace ovšem vše komplikuje. „Rosteme, ale ne tak rychle, jak jsme chtěli,“ říká v rozhovoru pro deník E15 šéf a většinový majitel Doda.
Logistika poslední míle táhne. Podnikatelé Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a Jakub Havrlant investují do startupu DoDo 1,5 miliardy korun. Navazují tak na svou předešlou investici a navyšují minoritní podíl. Majorita i po aktuálním investičním kole zůstane šéfovi společnosti Michalu Menšíkovi. DoDo chce použít finance na podporu expanze do německy mluvících zemí a na jih Evropy. Česká společnost za minulý rok vygenerovala tržby v hodnotě téměř jedné miliardy korun, tento rok míří na dvojnásobek.
Největší soukromý balíkový přepravce v Česku DPD, součást mezinárodní sítě DPDgroup, se zapojil do projektu magistrátu a Technické správy komunikací. Stal se tak součástí druhého pražského cyklodepa, které zahájilo provoz na smíchovském Andělu. DPD již přes rok funguje v rámci sdíleného cyklodepa na Těšnově, které využívají i jiní přepravci, jako jsou Rohlík, DoDo nebo PPL. Ze smíchovského cyklodepa budou pěší a cyklokurýři doručovat balíčky na levém břehu Vltavy.
Potravinový řetězec Penny Market vstupuje do on-line prostředí, spouští vlastní e-shop s názvem Pennydomů, zatím formou pilotního projektu v Plzni. Rozvoz objednávek bude mít na starost kurýrní společnost DoDo. Pokud bude pilotní provoz úspěšný, Penny plánuje rozšíření Pennydomů i do dalších českých měst.
Největší tuzemský internetový obchod s elektronikou Alza.cz a doručovatelské služby Zásilkovna a DoDo začaly ve spolupráci se Škoda Auto doručovat objednávky do zavazadlových prostorů vozidel mladoboleslavské automobilky. Služba zatím funguje v rámci pilotního projektu, její první využití má být bezplatné.
Další tuny papíru a jiných obalových materiálů, další miliony naježděných kilometrů. I to je důsledek stále oblíbenějšího on-line nakupování. Přesto se ukazuje, že nákupy na internetu mohou být ekologicky šetrnější než v kamenné prodejně a existuje řada způsobů, jak uhlíkovou stopu ještě snížit.
Letošní Vánoce v kombinaci s koronavirovou pandemií prověří logistické kapacity největších hráčů v Česku. Podobnou zátěží a skokovým navýšením objemu přepravových zásilek zatím nikdy neprošly. Poptávka ze strany e-shopů je už nyní vyšší o desítky procent a vánoční sezona tak už prakticky začala, shodují se největší hráči. Zároveň připouštějí, že může nastat situace, kdy logistika nebude stíhat, hlavně v případě rozšíření nákazy.
Z internetových obchodů se během karantény a masové práce z domova stal pilíř v zásobování obyvatelstva. E-shopy díky nové situaci kromě vyšších tržeb a náporu na skladníky rovněž urychlily zavádění inovací posunujících jejich byznys k ještě většímu výkonu. Vedle toho digitalizace zasáhla i odvětví typu realit nebo těžce zkoušeného cestovního ruchu.
Internetové obchody s potravinami se po vypuknutí koronavirové pandemie musely ze dne na den vypořádat s obrovským nárůstem poptávky. Čas na přípravu nebyl, vše se řešilo za pochodu. „Největší nákup u nás měl 720 kilo. To je dvacetkrát víc, než je standardní zásobovací nákup,“ říká Tomáš Jeřábek, generální ředitel e-shopu Košík.cz
Rozvozci jídel čelí obrovskému náporu objednávek lidí, kteří si v těchto dnech nechávají potraviny i hotové pokrmy vozit domů. Od vyhlášení karantény Česka, která trvá přes týden, zaznamenal internetový obchod Rohlik.cz o čtvrtinu více objednávek a třeba DoDo Fresh hlásí nárůst o třetinu.