dohaneni zapadu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dohaneni zapadu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Chce napodobit Elona Muska a vyrábět baterie v Evropě. Do autobusů, sporťáků, ale i dronů či plavidel. Ty první zhotoví slovenská společnost InoBat Mariána Bočka příští rok, další mohou vznikat také ve Velké Británii. „My Slováci a Češi jsme zvyklí, že manufaktura jde ze Západu k nám. Může to být i opačně. Z InoBat chci udělat multimiliardovou firmu, lídra regionu. Chci vytvořit slovenskou Teslu,“ říká Boček. Do jeho InoBatu investoval ČEZ a mezi spoluzakladatele patří také Czechoslovak Group miliardáře ...
V Evropě se po roce 2030 podle mnohých predikcí nebudou vyrábět auta se spalovacím motorem pro unijní trh. Zároveň mají elektromobily v té době mít už 53procentní podíl na celosvětových prodejích nových vozů. Trend nástupu elektromobility je už podle šéfa české ABB Vítězslava Lukáše těžko zastavitelný. „V Evropě už je rozhodnuto. Změna ale bude postupná. Prioritou by měl být přechod na elektrický pohon především u taxíků, dovážkových služeb a také veškeré hromadné dopravy,“ říká Lukáš z ABB, která už v ...
Jediné dvě jistoty v životě jsou daně a smrt. Novým, byť pochybným rčením k tématu by se mohlo stát: „Zdaňme kapitál, abychom snížili zdanění práce a podpořili budování firem.“
Fandové elektromobilů přesouvají pozornost z Asie a Ameriky do Evropy. Právě starý kontinent očekává v příštích letech největší růst prodeje automobilů „na baterky“ – vzhledem k přísným emisním normám i zeleným stimulům. Evropě ale hrozí, že z takového boomu budou nejvíc těžit asijské firmy, které už mají ve výrobě baterií velký náskok.
Politologové zvedají obočí, ekonomové jsou docela v klidu. Příprava prezidentských voleb v Polsku je naprostým chaosem, ale hospodářství země je spořádané. Ekonomika podle posledních predikcí Evropské komise letos vykáže nejmenší pokles ze všech zemí Evropské unie. A společnost Microsoft před pár dny oznámila novou investici v Polsku ve výši jedné miliardy dolarů.
První krůčky mladé české demokracie vedly hospodářskou temnotou. Během syrových listopadových dnů po sametu totiž Československo sahalo svou ekonomickou výkonností na necelých čtyřicet procent svého přirozeného etalonu a někdejšího rivala v podobě sousedního Rakouska.
Německo letos slaví 30 let od pádu Berlínské zdi, a tak se média plní studiemi, co že se za ty tři desítky let změnilo a co je ještě třeba udělat. Výstupy moc pozitivní nejsou, východní část země si sice ekonomicky výrazně polepšila, ale dohnat své bohatší příbuzné na západě se jí nepodařilo.
Nárůst cen za nájemní bydlení v Praze dosahuje absurdních čísel. O tom, jak tento problém dopadá na život studentů v hlavním městě, jsme čtenáře informovali výzkumem v září minulého roku. V článku z února tohoto roku jsme pak psali o stavu studentských kolejí. Rostoucí cena nájmů je však podle magistrátu hlavního města přirozeným výsledkem střetu nabídky a poptávky. Zásahy ze strany města do tohoto procesu by podle Martina Červinky, který je vedoucím sekretariátu náměstka primátora hlavního města Prahy ...
Mírný pokrok v mezích české opatrnosti a tendence k jistotám. Zhruba takto se vinula cesta české ekonomiky po vstupu do Evropské unie. Zatímco na počátku svého členství ve společenství vygeneroval průměrný Čech jen o málo více než tři čtvrtiny toho, co průměrný Evropan, o patnáct let později je to necelých devadesát procent. Bohužel pro Česko je ovšem tempo onoho přibližování nejliknavější ze všech okolních zemí někdejšího sovětského bloku. Poláci, anebo třeba i Maďaři se ženou za evropským snem o poznání ...
Průměrná mzda v Česku nad očekávání vzrostla, u řady podnikatelů i analytiků však nárůst o 8,5 procenta vyvolává obavy. „Ohrožuje to konkurenceschopnost málo produktivních firem. Potřebujeme ale v Česku málo produktivní společnosti?" pokládá v rozhovoru pro E15 řečnickou otázku Filip Pertold z výzkumného institutu CERGE-EI.