Dohoda o vystoupení z EU - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Dohoda o vystoupení z EU, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Slovenský politolog Marek Rybář v rozhovoru pro INFO.CZ podrobně popisuje politickou situaci na Slovensku několik měsíců před parlamentními volbami a rok před volbami prezidentskými. V jaké kondici se v tomto klíčovém období nachází slovenská politika a slovenská společnost? Jak jsou na tom jednotlivé politické strany? Kdo má šanci ve volbách uspět a co by pro vývoj Slovenska znamenal návrat Roberta Fica k moci?
Výsledky prvního kola voleb určily, že se čtvrtým českým prezidentem stane buď expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, nebo generál ve výslužbě se zkušeností ve vedení NATO Petr Pavel. Byť se zdá, že se ve druhém, finálním kole nemohou utkat rozdílnější kandidáti, názorově se v mnoha oblastech shodují. Co o sobě navzájem říkají? Jaké mají škraloupy? Výsledky druhého kola voleb budou jistě zajímavé.
Prezidentské volby v Česku startují prvním kolem 13. a 14. ledna. Očekávají se těsné volební výsledky. Koho volit? S rozhodováním vám pomůže naše volební kalkulačka. Deník E15 dále připravil pro kandidáty na prezidenta řadu otázek zkoumající jejich preference, priority, postoje a to, jak by se chovali v úřadu. Na otázky odpovídali všichni potvrzení kandidáti s výjimkou Andreje Babiše. Josef Středula z prezidentské volby 2023 odstoupil a podpořil přitom Danuši Nerudovou.
Utrpěli jsme v EU vítězství. Naše předsednictví skvěle vyjednalo novou dohodu o snižování emisí Fit for 55. Má to ale dva pořádné háčky. Zpřísnění klimatické politiky těžce poškodí Českou republiku a za druhé je tento výsledek pravým opakem toho, co při nástupu slíbila pravicová vláda. To není nic nového, takové debakly nás v Bruselu potkávají pořád. Proč tomu tak je? A můžeme to nějak změnit?
Britská vláda porušuje dohodu o vystoupení z Evropské unie, když nutí unijní občany, aby znovu žádali o právo žít a pracovat ve Spojeném království. Ve středu o tom rozhodl londýnský vrchní soud. Britské ministerstvo vnitra oznámilo, že se proti verdiktu odvolá s tím, že se podmínky pro občany Evropské unie žijící v Británii zatím nezmění.
Netají se jménem spolupracovnice, která by byla případně jeho kancléřkou. Kandidát na prezidenta Marek Hilšer by také doporučil vládě, aby zvýšila zdanění nemovitostí podle jejich hodnoty a množství. „Netýkalo by se to například bytu, v němž jeho majitel bydlí. Když má ale bytů více a pronajímá je přes platformy typu Airbnb, není důvod, aby neplatil vyšší daň,“ říká. Místo výzev ke svému vlastnímu odstoupení z prezidentské volby doporučuje Danuši Nerudové a Petru Pavlovi, aby odstoupil jeden z nich.
Prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová chce jako prezidentka pokračovat v pomoci dlužníkům v exekuční pasti a těm, kterým hrozí příjmová chudoba. Na jejím transparentním účtu pro prezidentskou kampaň paradoxně exekutor dočasně zablokoval milion korun. V minulosti kandidovala za Úsvit přímé demokracie nebo Referendum o Evropské unii. Kandidovala za pomoci podpisů dvaceti poslanců z minulé sněmovny. Její kandidaturu zrušil Nejvyšší správní soud na základě stížnosti senátorů. Rohanová se ...
Evropská unie je navzdory válce na Ukrajině dál odhodlaná bojovat proti klimatickým změnám, i když konflikt dočasně způsobil větší spotřebu fosilních paliv a negativně ovlivnil snahy snižovat emise. Během vystoupení na klimatické konferenci OSN (COP27) v Egyptě to dnes řekl český premiér Petr Fiala. Vyústění energetické krize, kterou válka způsobila, ale podle něj může být i pozitivní, protože se zmenší závislost Evropy na ruském plynu a fosilních palivech obecně.
Česko se chystá na nynější klimatické konferenci přistoupit ke globálnímu závazku snížit do roku 2030 nejméně o 30 procent emise metanu v porovnání s rokem 2020. Tímto krokem chce česká strana vyjádřit svoji podporu celosvětovému úsilí omezit emise tohoto plynu. Novinářům to dnes řekl premiér Petr Fiala (ODS) před odletem na klimatickou konferenci OSN v egyptském letovisku Šarm aš-Šajch.
Od rozpadu SSSR v roce 1991 se Rusko snaží udržet si vliv ve čtrnácti okolních nezávislých státech, bývalých sovětských republikách. Ruský prezident Vladimir Putin už před více než dvaceti lety prohlásil, že tyto státy jsou v ruské „sféře vlivu“. Jaký je jejich vztah k Rusku během probíhající ruské invaze na Ukrajinu?