dolarový milionář - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dolarový milionář, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Z exkluzivního průzkumu J&T Arch Investments pro deník E15 vyplynuly hlavní trendy, které čeští a slovenští dolaroví milionáři považují za nejdůležitější k tomu, aby se posunuli dále. Mezi významná témata pro ně v poslední době patří Žít a přežít. Průzkum byl anonymní.
Tuzemské startupové prostředí se v minulém týdnu opět posunulo o něco dále. Společnost Productboard díky nejnovějšímu investičnímu kolu dosáhla hodnoty 1,75 miliardy dolarů a stala se tak nejhodnotnějším startupem v zemi. Překonala Rohlík Tomáše Čupra a jako druhá v Česku dosáhla statusu jednorožce, tedy startupu, jehož tržní hodnota přesáhla miliardu dolarů. Jejího příkladu mohou letos následovat další tuzemské firmy, jež mají k miliardovému milníku blízko. Přihlaste si odběr Technoverse newsletteru >>>
První fond pro andělské investory Depo Ventures otevřelo v roce 2019, druhý na konci loňského roku. Takto chce postupovat každý rok a investovat pravidelně do patnácti startupů ročně. Po třech letech existence je první fond na trojnásobku původní hodnoty. „Investorů začíná být víc a víc. A zlepšuje se to po celé Evropě," říká v rozhovoru pro deník E15 Petr Šíma.
Před pár lety byla označena za nejmladší dolarovou miliardářku, která své jmění vydělala sama. Její společnost byla oceňována na devět miliard dolarů, média ji přirovnávala k dalšímu Billu Gatesovi nebo Stevu Jobsovi. Nyní musí čelit soudu za podvod a lhaní investorům.
Finanční gramotnost jde podle odborníků často ruku v ruce s takzvanou zdravotní gramotností. Lidé s vyšším povědomím o zdravém způsobu života lépe zvládají úkoly v zaměstnání, zvykají si na pracovní režim a častěji dosahují odpovědnějších pracovních pozic.
Stát se mladým superboháčem jistě není snadné, ale přesto 78 světových dolarových miliardářů patří do generace Y, takže nejsou starší čtyřiceti let. Dohromady vlastní majetek v hodnotě 418,6 miliardy dolarů, téměř devíti bilionů korun. Vyplývá to z průzkumu, který vypracoval britský investiční web PhysicalGold.com.
Dolarovým milionářům se loni ve světě příliš nedařilo, jejich počet meziročně klesl o více než osm procent na 48,5 milionu. Obdobný vývoj zažila Česká republika, kde se počet lidí s čistou hodnotou majetku přes milion dolarů meziročně snížil o 7,1 procenta na loňských 64 705. Z toho přes 31 tisíc žije v Praze. Vyplývá to z dat poradenské společnosti Knight Frank, o něž redakce E15 požádala.
Václav Dejčmar je spoluzakladatelem investiční společnosti RSJ. Aktivně spolupracuje na celé řadě dalších projektů od Centra současného umění DOX přes agenturu Czechoslovak Models po továrnu na betonový design Gravelli. A investuje do bitcoinu. Kryptoměně - stejně jako vždy - dál věří. Jediná obava? „Koordinované zásahy států vůči kryptoměnám, respektive vůči směnárnám a burzám, které tuto decentralizovanou ekonomiku propojují s reálným světem. Záminkou může být třeba stále živé téma boje proti terorismu,“...
... zhodnocení očekávají tuzemští dolaroví milionáři od stavebních pozemků... koronavirové pandemii vidí dolaroví milionáři současnou ekonomickou situaci...
V minulém roce se nejbohatším lidem světa opět dařilo, a to včetně České republiky. Přibylo totiž dolarových milionářů i ultrabohatých lidí, kteří mají majetek nad 30 milionů dolarů, tedy nad částkou téměř 670 milionů korun.