dolarovy ucet - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dolarovy ucet, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Kryptobyznys považují za problematický nejen v Česku působící banky, ale i jedna z největších globálních firem Apple. Ten nyní dokonce odstranil ze svého App Storu aplikaci na směnu bitcoinů Vexl, která vznikla v pražské společnosti SatoshiLabs.
Investice do kryptoměn připomínají globální mánii, obchodovat s digitálními měnami zkoušejí statisíce až miliony drobných střadatelů po celém světě. Není divu, vidina zisku je lákavá. Obchodování s virtuálními měnami se ale neobejde bez řady rizik. Existují ale i jiné způsoby, jak si přijít k hromádce digitálních mincí.
Víru v budoucí vyplácení státních důchodů lze přirovnat k víře v existenci pohádkových bytostí. Alespoň podle tvůrců aktuální kampaně investiční platformy Fondee. Její krédo sice někteří ekonomové – konkrétně Dominik Stroukal z Metropolitní univerzity Praha – označují za přehnané, to však neznamená, že motiv hledání alternativního zajištění na stáří není v době mimořádně rostoucího zadlužení státu akutnější než kdy dříve. Mezi ekonomickými preppery (ti, kdo se připravují na nějaké další události – pozn. ...
Většina kryptoměnových firem v Česku řeší zásadní problém. Prakticky žádná banka jim není ochotná založit a vést bankovní účet. Některé to musejí řešit přes spořitelní družstva, jiné přes různé platební aplikace. A další zvažují odchod z Česka.
Kauza s hromadným rušením bankovních účtů domácím kryptofirmám bude mít pokračování. Česká kryptoměnová asociace (ČKMA) ladí společný postup svých členů vůči finančním domům. „Řešením může být i žaloba,“ uvedl předseda ČKMA František Vinopal. Domácí společnosti s globálním přesahem typu SatoshiLabs nebo Braiins se navíc zamýšlejí nad tím, zda má vůbec smysl pokračovat v byznysu v Česku. „Není to strašení, ale fakt. Česko je přitom v oboru kryptoměn obdoba Silicon Valley. Po státu jsme nikdy nic nechtěli a ...
Dominantní kryptoměna posílila od svých podzimních minim o téměř sto procent. Její držitelé i tuzemský kryptobyznys věří, že to je teprve začátek dalšího brutálního růstového cyklu, který nadělá z řady investorů do bitcoinu nové milionáře. Češi a Slováci, kteří se mezi nejbohatší vrstvy řadí už teď, si ale nynější zhodnocení bitcoinu a krypta nechali utéct. Někteří se kvůli tomu stali terčem posměchu na sociálních sítích.
Možnosti kryptoměnových plateb jsou nejen v Česku bohatší, než se zdá. Platit bitcoinem kafe je navíc mnohem pohodlnější než před pěti lety. Nejen kvůli tomu, že na poplatcích už nikdo nemusí utrácet víc než za samotné zboží. Známých firem akceptující kryptoplatby v Česku postupně přibývá.
Ve světě kryptoměn je vše vždycky trochu jinak, než se čeká. Ether se měl po nedávném revolučním upgradu své sítě vydat podle řady svých zastánců na sebevědomou cenovou zteč, která by sundala bitcoin z prvního místa v žebříčku tržní kapitalizace. To se zatím nenaplnilo. Poslední dny mezi velkými altcoiny vládne – byť v trochu odlišné disciplíně – úplně jiná kryptoměna. Taková, která jako první z deseti největších digitálních měn letos pokořila svůj cenový rekord vyjádřený v bitcoinu.
Rychlé zdražování potravin, pohonných hmot, a hlavně pak stále rostoucí ceny elektřiny a plynu se brzy naplno propíší do rodinných a osobních rozpočtů. Podle odborníků by se na to měly české domácnosti připravit již teď.
Státem navrhovaný odklad dividendové výplaty ČEZu vzbudil vlnu spekulací odborníků i některých akcionářů ohledně finanční kondice polostátní energetiky. Tříměsíční odklad poté, co stát jako hlavní akcionář navrhl jen kosmetické navýšení dividendy na akcii, vyvolal dojem, že ČEZ je aktuálně na štíru s hotovostí. Podle firmy samotné má ČEZ peněz dostatek, situace na trzích se prý ovšem mění z hodiny na hodinu a energetickému sektoru navíc zavírají dveře financující banky.