domácí práce od firmy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu domácí práce od firmy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vysoká inflace pokračuje i v roce 2023. V některých státech překonal desetiprocentní hranici, což s sebou přináší ekonomické problémy. V Česku patří růst cen mezi nejdramatičtější z rozvinutých států, ukazuje srovnávací infografika deníku E15. Inflace v Česku v únoru stoupla na 16,7 procent, informaci zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Jak vypadá situace v ostatních státech EU, USA, Rusku nebo na Ukrajině?
Padlá Sberbank nabídne trhu velkou porci úvěrů. Tentokrát těch, které se příliš nepovedly a dlužníci jsou v prodlení se splátkami. Balík takzvaných klasifikovaných úvěrů zahrne půjčky za 2,1 miliardy korun. Výtěžek bude ovšem podle poradců dramaticky odlišný od nominální hodnoty půjček, potenciálně velmi riziková aktiva zřejmě skončí v majetku velkých domácích hráčů z řad nebankovního byznysu. Transakci plánuje banka uzavřít do konce června.
Dramatický nárůst cen plynu předznamenal velký investiční boom do výroby tepelných čerpadel, a to nejen u domácností, ale také u výrobců, kteří reagovali zvýšením výrobních kapacit. Některé z nich, jako třeba Acond z Milevska, se dokonce rozhodly výrobu zvýšit i řádově. Útlumu poptávky se po stabilizaci cen plynu nebojí. „Už před ukrajinskou krizí měla Evropská unie jasný plán na odchod od fosilních paliv. Tento proces se nyní ještě urychluje,“ říká šéf a spoluzakladatel společnosti Acond Jiří Hanus v ...
Akciové trhy v minulém týdnu oslabily o dvě až tři procenta a pokračovaly tak v ochlazování z lednových maxim. Důvodem jsou data přicházející z USA a nadále výrazně jestřábí vyjádření z Evropské centrální banky v kombinaci s relativně vyšším oceněním trhu.
Ukrajinské firmy, které kvůli nekončící válce přesunuly své sídlo nebo výrobu do České republiky, si pomalu zvykají na nové prostředí. Jako překážky, s nimiž se zde nejčastěji potýkají, zmiňují třeba problémy s logistikou či nevraživost části místních obyvatel. Většina z nich se i tak hodlá v Česku usadit natrvalo.
Česko dodnes těží z velkého přílivu zahraničních investic po roce 2000. V posledních letech ale investoři začali dávat přednost okolním zemím, například Polsku. U nás už totiž nejdeme investorům tolik naproti jako dříve.
Zatímco rok 2021 se na trhu fúzí a akvizic nesl ve znamení dozvuků pandemie, ten loňský nejvíce ovlivnila válka na Ukrajině. Kvůli složitějšími oceňování firem obě strany potenciálních obchodů déle vyčkávají a doba uzavírání transakcí se tak prodlužuje. Úspěchu českých byznysmenů v zahraničí to ale nezabránilo, říká expert na fúze a akvizice Štěpán Flieger, který ve společnosti EY vede oddělení fúzí a akvizic v Česku. „Česká ekonomika je nadměrně kapitálově vybavená. Slovenská ekonomika je zhruba poloviční...
Na konci ledna zveřejnil Český statistický úřad předběžný odhad vývoje domácí ekonomiky v posledním čtvrtletí. Podle tohoto odhadu se české hospodářství dostalo ve druhé polovině loňského roku do technické recese. Po mezičtvrtletním poklesu o dvě desetiny procentního bodu se totiž hrubý domácí produkt v posledním kvartálu ještě více snížil, a to o 0,3 procenta. Důvod je zřejmý: domácnosti šetří. Otázkou však je, zda recese v Česku vydrží i v roce letošním, nebo se blýská na lepší časy.
Známé dilema na téma, zda je sklenice napůl plná, nebo poloprázdná, připomíná hodnocení výkonu české ekonomiky v minulém roce, který vskutku nebyl procházkou růžovou zahradou. Přesto za celý rok česká ekonomika přidala na svém výkonu velmi slušná dvě a půl procenta.
Zatímco si celý svět spojuje americký cukrovinkový gigant Mars s proslulými bonbony či čokoládovými tyčinkami, firma klade v posledních letech čím dál větší důraz na krmiva pro domácí mazlíčky. „Investujeme do výroby kvalitního krmiva, máme vlastní zvířecí nemocnice a snažíme se lidi přesvědčit k adopci zvířat z útulků,“ říká šéf skupiny Mars pro střední Evropu Brian Ayling.