Dongfeng motors - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Dongfeng motors, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
BYD, Dongfeng, Geely, NIO a další. Evropský zákazník o čínských výrobcích elektromobilů možná ještě ani neslyšel, ti však mají ambice i potenciál pevně se usadit na trzích starého kontinentu. Na rozdíl od dřívějších neúspěšných pokusů se nabízené nebo chystané modely často vyznačují lákavým poměrem ceny a kvality, vyspělou technologií, vysokými bezpečnostními standardy i líbivým designem.
Čínský konkurent Tesly Xpeng pokračuje v expanzi na starý kontinent. V současnosti lze v Evropě koupit elektromobil Xpeng pouze v Norsku, ale v příštím roce automobilka plánuje začít prodávat své vozy ve Švédsku, Dánsku a Nizozemsku. Zároveň oznámila, že chce polovinu aut uplatnit na trzích mimo Čínu. Informuje o tom zpravodajský web CNBC.
Automobilový průmysl nachází na africkém kontinentu slibný potenciál jak z hlediska rostoucího trhu, tak výroby. Náklady na pracovní sílu jsou tam nízké, vlády vstřícné, a tak tam stále více výrobců aut a součástek staví továrny. Rozvíjejí se i místní značky. Tahounem odvětví je Maroko, které sází na elektromobilitu. Mediální společnost Deutsche Welle podotýká, že tento vývoj by mohl ohrozit pracovní místa v zemích východní Evropy.
Tradiční evropské automobilky zažívají těžké časy. A to zdaleka nejen proto, že jejich výrobu kosí nekonečné odstávky. Firmy na starém kontinentu čelí sílící konkurenci z Asie. „Čínská vládní garnitura automobilkám zatrhla expanzi do USA, v hledáčku je tak Evropa,“ říká Patrik Fejtek, vedoucí divize Volkswagen osobní vozy importéra Porsche ČR.
Mladoboleslavské automobilce Škoda Auto na jejím největším trhu v Číně klesají v posledních letech prodeje. Firma proto připravuje změnu strategie. Nedávno uvedla model Octavia Pro, který je určen pouze pro tamní trh, do konce roku představí modernizovaný Kodiaq, řekl vedoucí komunikace podniku Tomáš Kotera. Problémy podle něj nemá jen Škoda Auto, ale i některé další velkoobjemové značky.
Po novoročním volnu, které bylo prodlouženo kvůli šíření nového koronaviru, zůstávají brány mnoha čínských továren zavřeny i dnes. Místní autority se tímto opatřením snaží zamezit šíření nákazy. Zastavení provozů dopadá na druhou největší světovou ekonomiku a globální dodavatelský řetězec. Automobilky se potýkají s nedostatkem součástek od čínských dodavatelů. Kvůli zmíněným omezením se podle odhadu Citibank do práce v úterý bude moci vrátit pouhých třicet procent čínské pracovní síly.
Japonská automobilka Nissan Motor Co hodlá v příštích pěti letech investovat v Číně spolu s partnerskou společností Dongfeng Group 60 miliard jüanů (192,6 miliardy Korun) s cílem stát se jednou ze tří nejvýznamnějších automobilek na tomto největším světovém trhu. Vyplývá to z prohlášení obou firem.
Ztrátovou evropskou divizi americké automobilové skupiny General Motors koupí francouzská automobilka PSA Group za 2,2 miliardy eur (59,5 miliardy korun). Transakcí, kterou obě společnosti oznámily dnes v Paříži, vznikne evropská automobilová dvojka za německou skupinou Volkswagen.
Francouzský automobilový koncern PSA má za sebou úspěšné období. Během loňského roku se výrobci podařilo téměř zdvojnásobit čistý zisk, společnost celkem vydělala 1,73 miliardy eur. Vzrostl také zisk před zdaněním a úroky, konkrétně o 18 procent na 3,24 miliardy eur. Celkem za loňský rok vyrobil koncern 3,1 milionu automobilů.
Zaostávání státních automobilek za soukromými trápí komunistické vedení Číny. Smutný part hrají nyní tři největší čínské státní automobilky FAW, Dongfeng a SAIC. Zatímco trh se po mírném zaškobrtnutí v září a říjnu zase zdvihl, „velká trojka“ svým dílem nepřispěla. Naopak výrazně ztrácela.