doplatky léků - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu doplatky léků, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vláda finalizuje seznam opatření, jež mají odklonit české veřejné finance od nárazu do zdi. S fiskálními opatřeními je to přitom jednoduché: Čím nepopulárnější opatření, tím důležitější pro ozdravení fiskálu. Při debatě o konsolidaci bychom si měli přestat nalhávat, že se řešení skrývají jinde než v důchodech a zdravotnictví.
Česko a další evropské státy se musejí vyrovnat s nedostatkem léčivých přípravků, chybějí zejména oční kapky, antibiotika a analgetika pro děti. Důvodů výpadků je vícero, od zvýšené spotřeby přes chybějící obalové materiály až po tlak na nízkou cenu. Podle státních úřadů a i podle největších lékárenských řetězců ovšem výpadky nejsou nic nového. Tentokrát se ovšem nedostatek přípravků týká skupin léků, které tímto problémem nebyly dlouhou dobu zasažené, jsou častější a trvají déle.
Lékárny a výdejny zdravotnických prostředků loni utržily zhruba 102 miliard korun, což je o 11 procent více než v roce 2019 a nejvíce minimálně od roku 2011. Každý člověk průměrně loni zaplatil za doplatky, léky a zdravotnické prostředky 1718 korun, což je o 50 korun méně než v roce 2019.
Náklady na zdravotní péči každým rokem rostou. Veřejné zdravotní pojištění nestačí tento nárůst pokrývat. Díky tomu se logicky zvyšují i přímé platby občanů za zdravotní péči.
Pokud vás postihne neštěstí v podobě povodní, požáru, nemáte peníze na jídlo, léky a podobné situace, můžete požádat o mimořádnou okamžitou pomoc. Kde o ni žádat? Jaká je její výše a v jakých situacích bude vyplacena?
Přes dvacet procent českých domácností pobírá každý měsíc nějakou dávku od státu. Na dotaz deníku E15 statistici ČSÚ dopočítali, že v roce 2016 pobíralo některou ze sociálních dávek vyjma důchodů celkem 21,6 procenta domácností. Podíl přitom příliš neklesá ani v době hospodářského boomu země. Od roku 2014 inkasuje dávky stabilně kolem 22 domácností ze sta. Česká ekonomika přitom od té doby o více než desetinu zbohatla.
Před lety byl Marek Potysz jedním z hlavních tvůrců sítě nemocnic Agel. Nyní z Třince buduje síť sdružených ambulancí praktických lékařů Moje ambulance či síť lékáren. „Na výstavbu firmy ve zdravotnictví potřebujete šest sedm let. Když to děláte moc rychle, je kolem toho moc křiku. Zdravotnictví je konzervativní,“ říká podnikatel.
Co jsme měli, to jsme zrušili; nic nového netřeba, vše je vlastně fajn. Takový vzkaz vyslala veřejnosti na sklonku svého mandátu vláda Bohuslava Sobotky. Nešlo přitom o nic menšího než o reformu penzí. Úřad vlády publikoval analýzu Penzijní reformy od Chile po středovýchodní Evropu.
Nový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) bude muset podle prezidentů České lékařské komory Milana Kubka a České stomatologické komory Romana Šmuclera nejprve vyřešit elektronické recepty. Lékaři mají povinně evidovat všechny vydané recepty na léky od 1. ledna 2018, systém ale kritizují jako nepřipravený. Chtějí, aby byl nepovinný.
Poslanci včera naposledy v tomto složení usedli na schůzi pléna sněmovny. Někteří odcházeli se slovy, že každá sněmovna je horší než ta předchozí. Ještěže se to nedá změřit a ověřit. Jiní s dojmem, že udělali mnoho dobrého pro tuto zemi. Propříště by stačilo, kdyby si zákonodárci osvojili jednu lékařskou zásadu: Především neuškoď.