doprava aktuálně jižní čechy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu doprava aktuálně jižní čechy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Chorvatsko dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace. Každoročně se tam vypraví statisíce Čechů, které láká nejen dobrá dostupnost – cesta z Prahy do severochorvatské Rijeky trvá něco přes osm hodin – ale také rozmanitost země. Díky množství zajímavých ostrovů a regionů si tam přijdou na své milovníci přírody, památek i moře. Od roku 2023 by měla být navíc cesta ještě jednodušší. Země je součástí Schengenského prostoru a platí v ní eura.
Súdán v posledních dnech ochromily tvrdé střety mezi dvěma generály, kteří oba usilují o ovládnutí této africké země. Ačkoli se znesvářené strany dohodly na uzavření třídenního příměří, které platí od úterý, boje mají ke svému konci zjevně daleko a hrozí, že přerostou v regulérní občanskou válku. Proč vlastně súdánský konflikt vypukl? A jaké může mít dopady na sousední státy a světovou ekonomiku?
Šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) dnes společně s několika dalšími poslanci, zástupci municipalit a vědeckých a vzdělávacích institucí vyráží na osmidenní cestu do Jižní Koreje a na Tchaj-wan. Představitele státu doprovodí početný zástup tuzemských podnikatelů. Cílem je využít přívětivých politických vztahů Česka a obou asijských zemí a rozšířit ekonomickou a obchodní spolupráci, mimo jiné v čipech.
Automobilky dostávají čím dál méně objednávek na nová auta a pokles potrvá. Podle generálního ředitele skupiny Renault ČR Zdeňka Grunta zdaleka ne všichni zákazníci, ať už ti soukromí, či firmy, najdou o čtvrt milionu více na pořízení nového vozu. Už tak rozsáhlý byznys s ojetinami posílí, naopak klasických vlastníků aut ubude. „Část klientů se bude muset vzdát ambice vlastnit auto. Nebude si ho moci dovolit. Řešením může být operativní leasing nebo placení za auto jen v moment, kdy ho „konzumuji“, to ...
Deník E15 přináší ve spolupráci s fondem J&T Arch Investments 1. díl ankety s výraznými osobnostmi tuzemského byznysu, které odpovídají na otázku, na čem může Česko založit svůj rozvoj v příštích dvou až třech desetiletích, aby prosperovalo.
Od nepaměti samozřejmá součást lidského života zvaná hotovost rozděluje lidstvo. Tábor odpůrců pestrobarevných bankovek a blyštivých mincí ji vnímá jako archaický odkaz na doby, jež nestojí za to si pamatovat. Stoupenci fyzických peněz ji zase označují za jeden z posledních ostrůvků nezávislosti a neviditelnosti ve vševidoucím světě digitálního matrixu. Jedno je však jisté. Popularita hotovosti klesá a blíží se den, kdy si lidstvo položí takřka hamletovskou otázku: Mít, či nemít hotovost?
Metropole začíná po více než 43 letech stavět novou linku metra, do pohybu se po desítkách roků přešlapování dalo také budování tratě na letiště. Jen z městského silničního okruhu je stále pouze polookruh a na tom se zřejmě hned tak mnoho nezmění.
Cena ropy dál roste a s ní i účty aerolinek za letecké palivo. Cesty letadlem se tak Čechům v současné době prodražují v průměru i o dvacet procent, vyplývá z dat tuzemských prodejců letenek. V praxi to značí až o tisíce korun vyšší ceny, a to především u delších letů. Odborníci však upozorňují, že kromě ceny paliva je zdražování způsobeno i tím, že letecké společnosti podcenily poptávku a zároveň nedokázaly nalákat zpět klientelu z dražších byznysových tříd. Dopad na ceny mají i zdlouhavé a nákladné ...
Kvůli masivnímu zdražení paliv bojují pandemií finančně vyčerpaní autobusoví dopravci o přežití. Dva roky ztrát vygenerovali i ti, kteří jezdí pod vlajkou německé platformy FlixBus. Ta chce situace využít a poohlíží se po možných akvizicích v Česku i zahraničí. „Je pravděpodobné, že za účelem akvizic FlixBus spustí další investiční kolo, ještě než vstoupí na burzu,“ říká ředitel české pobočky FlixBusu Pavel Prouza, jenž zodpovídá také za slovenský a maďarský trh.
Digitalizace státní správy, zdravotnictví nebo školství a přístup co největšího počtu lidí k vysokorychlostnímu internetu, který „bude dostupný i v té nejzapadlejší chalupě“. To byly cíle, které si před čtyřmi roky vytkla vláda Andreje Babiše (ANO). Přestože začaly fungovat Portál občana, elektronická daňová přiznání, e-neschopenky nebo e-recepty, zůstává čtyři roky starý plán s názvem Digitální Česko z velké části na papíře.