doprava krachuje - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu doprava krachuje, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V krizi se v minulosti často jako první propouštěli agenturní zaměstnanci, to už ale dnes podle Jaroslavy Rezlerové, generální ředitelky největší personální agentury v Česku ManpowerGroup, neplatí. „Některé firmy si naopak drží podíl agenturních zaměstnanců. Fluktuaci už ani nenahrazují, agentura jim flexibilně vyplňuje polštář,“ říká Rezlerová. Flexibilitu by však mohla ohrozit novela zákona o zaměstnanosti, kterou agentury hromadně připomínkovaly a vláda připomínky nevzala v potaz.
Prezidentské volby v Česku startují prvním kolem 13. a 14. ledna. Očekávají se těsné volební výsledky. Koho volit? S rozhodováním vám pomůže naše volební kalkulačka. Deník E15 dále připravil pro kandidáty na prezidenta řadu otázek zkoumající jejich preference, priority, postoje a to, jak by se chovali v úřadu. Na otázky odpovídali všichni potvrzení kandidáti s výjimkou Andreje Babiše. Josef Středula z prezidentské volby 2023 odstoupil a podpořil přitom Danuši Nerudovou.
Kvůli masivnímu zdražení paliv bojují pandemií finančně vyčerpaní autobusoví dopravci o přežití. Dva roky ztrát vygenerovali i ti, kteří jezdí pod vlajkou německé platformy FlixBus. Ta chce situace využít a poohlíží se po možných akvizicích v Česku i zahraničí. „Je pravděpodobné, že za účelem akvizic FlixBus spustí další investiční kolo, ještě než vstoupí na burzu,“ říká ředitel české pobočky FlixBusu Pavel Prouza, jenž zodpovídá také za slovenský a maďarský trh.
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu, nemáte čas vše přečíst? Právě pro vás jsme sestavili přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Tvrdá restriktivní omezení, jež zastavila ekonomický život země začátkem roku, přežili tuzemští dodavatelé automobilového průmyslu, aniž hromadně propouštěli kmenové zaměstnance nebo ve velkém krachovali. Pomohli si mimo jiné úsporami z předchozích šesti let konjunktury. Krize však řadu podniků o tuto výhodu připravila. Do druhé vlny pandemie tak vstupují v horší finanční kondici.
Privátní letadlo si mohou dovolit jen miliardáři a to nejen kvůli tomu, že pořizovací cena u střední třídy začíná na více než 400 milionech korun. „Na rozdíl od luxusního auta nebo nemovitosti utrácení u letadla samotným nákupem nekončí, ale teprve začíná,“ říká partner společnosti Colibri Aircraft Marián Jančařik .
Mohla by to být taková vzpomínka na budoucnost: za velké hospodářské krize v roce 1931 klesla hodnota barelu ropy až na deset centů. V dnešních cenách zhruba 1,5 dolaru. Když se podobnému scénáři snažili světoví producenti černého zlata v minulých dnech zabránit, obrátili celou dosavadní geopolitiku spojenou s touto strategickou surovinou vzhůru nohama.
Islandské nízkonákladové aerolinky Wow Air krachují. Firmě potýkající se s finančními potížemi se nepodařilo najít investora a podle svého webu zrušila veškeré lety a provoz. Tento její krok bude mít podle agentury DPA závažný dopad na turistický ruch na Islandu, který je významným odvětvím místní ekonomiky.
Výstavba nové čtvrti Aspern patří mezi nejzásadnější projekty vídeňské radnice za posledních několik dekád. Místo, kde před lety bývalo letiště, se má stát domovem celkem pro 25 tisíc lidí. Ti budou žít v urbanisticky propracovaném prostředí, kteé je navíc šetrné k životnímu prostředí. To s sebou nese také mnoho výzev, například s ohledem na obnovitelné energetické zdroje. Právě proto se má Aspern stát pokusnou laboratoří, z které se nové poznatky mohou přesunout do celého světa.