doprava tunel blanka - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu doprava tunel blanka, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Je to pravděpodobně největší stavební dílo v hlavním městě od dokončení tunelového komplexu Blanka. Uprostřed rušné pankrácké planiny v blízkosti mnoha obytných i kancelářských budov razí trojice stavařských firem ze tří směrů první tunely metra D. Redakce E15 dostala možnost sfárat do všech tří děl, kde se nepřetržitě pracuje na prvním úseku mezi přestupní stanicí Pankrác a novou stanicí Olbrachtova.
Rekonstrukce Barrandovského mostu, stavba Dvoreckého mostu a metra D. Bývalý pražský primátor a nový náměstek pro dopravu v metropoli Zdeněk Hřib (Piráti) má před sebou nelehký úkol. Pokračovat v investicích do pražské dopravy a zároveň napravit její pověst, pošpiněnou korupčními kauzami.
Po pěti letech budou k vidění korunovační klenoty na výstavě v katedrále sv. Víta. O jejich vystavení rozhodl prezident Miloš Zeman u příležitosti 30. výročí založení České republiky. Návštěvníci mohou obdivovat krásu korunovačních klenotů od 17. do 24. ledna 2023. Kvůli velkému zájmu byl původní termín prodloužen o tři dny.
Plánovaná dostavba pražského městského okruhu vyjde podle aktuálního odhadu na 92 miliard korun bez DPH. Novinářům to řekli zástupci hlavního města a firmy Satra, která projekt stavby vnitřního okruhu připravuje. Praha bude usilovat o to, aby výstavbu spolufinancoval stát. Město tento týden odevzdalo stavebnímu úřadu dokumentaci pro územní řízení, stavět by se podle harmonogramu mohlo začít v roce 2028 a stavba má trvat deset let.
Zrod velkých dopravních staveb vypadá v Praze v zásadě takto: postavíme tunel, několik let to budeme finančně vydýchávat, a pak zkusíme připravit další. Ale ouvej, nejsou peníze, zjistí po čase město. Dostavbu poslední třetiny vnitřního městského okruhu Praha stále odkládá a přednost dostává levnější metro. Okruh totiž podle politiků nemůže vzniknout bez dotace státu, kterému se do spoluúčasti nechce. Drahé dopravní stavby jen odkrývají dlouhodobé problémy ve financování chodu a rozvoje metropole.
Pražané si už léta povzdychují nad tím, že od tunelového komplexu Blanka hlavní město nic velkého nepostavilo. Ani současná koalice vedená Zdeňkem Hřibem (Piráti) neinvestovala zdaleka tolik, kolik si každý rok naplánovala. Radní věnovali čas zejména přípravě nových projektů, příští vedení metropole má zdědit investice za desítky miliard. Opozice kritizuje nedostatek rozvoje v dopravě či bydlení.
Metro D, vnitřní okruh a filharmonie. To jsou tři mnohamiliardové stavby, na které potřebují zástupci Prahy příspěvek státu. Hlavní město podle nich nedokáže všechny tyto stavby ufinancovat ze svého rozpočtu. U minulé vlády narazil magistrát na neochotu, byť expremiérovi Andreji Babišovi (ANO) nabízel výměnou i pozemky v Letňanech. Současná vláda zase nemá podle ministra dopravy Martina Kupky (ODS) v napjatém rozpočtu peníze.
Metropole začíná po více než 43 letech stavět novou linku metra, do pohybu se po desítkách roků přešlapování dalo také budování tratě na letiště. Jen z městského silničního okruhu je stále pouze polookruh a na tom se zřejmě hned tak mnoho nezmění.
Pohled na poslední průzkum agentury STEM na téma největších problémů hlavního města Prahy ve mně vzbuzuje pocity déjà vu. Na prvním místě se tradičně umístila automobilová doprava a parkování. Řešení obou problémů je přitom velmi jednoduché. Do města se prostě vejde pouze určitý počet aut a víc ne.
Praha to myslí s trolejbusy vážně. Aktuálně ve veřejné zakázce vysoutěžila 15 bateriových kloubových trolejbusů od společnosti SOR Libchavy za 220,4 milionů korun. „Po padesáti letech od zrušení trolejbusů v Praze začínáme tento způsob dopravy obnovovat a v lednu jsme zahájili stavbu první trati," říká náměstek pražského primátora pro dopravu Adam Scheinherr.