dopravní situace tunel blanka - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dopravní situace tunel blanka, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Tuzemští dodavatelé automobilek se potýkají s klesající poptávkou. První podniky již snižují počty zaměstnanců. Na vině je hlavně slabší vývoz výrobků z českých továren do zahraničí. Výrobcům dílů do aut se to už promítá do hospodářských výsledků.
Starosti stavbařů jsou aktuálně zcela jiného druhu než před několika lety. Místo krvežíznivého boje o zakázky pomocí dumpingových cen si mohou dovolit odmítat práci nebo licitovat o vyšších odměnách. „Pokud vyrábíte cihly a nemáte je na skladě, tak si za ně v případě vysoké poptávky řeknete více,“ říká Jiří Nouza, nový prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví.
Místostarosta Prahy 6 pro kulturu, školství a otevřenu radnici Jan Lacina je v městské části lídrem hnutí Starostové a nezávislí. Po čtyřech letech v komunální politice podle svých slov poznal, že v zastupitelstvu fungují různé koalice - tedy nejen ta, která uzavřela koaliční smlouvu. „Další vznikají, když se něco kupuje, prodává nebo se rozhoduje o velkých developerských projektech,“ říká.
SPD Tomia Okamury se chce v letošních volbách konečně probojovat na pražský magistrát, podle volebních průzkumů to přitom nemusí být nemožné. Strana, jejímž lídrem bude energetik Hynek Beran, v Praze akcentuje témata obdobná s těmi na celostátní úrovni - například bezpečnost nebo prvky přímé demokracie.
Lídr uskupení Spojené síly pro Prahu odmítá, že by svazek TOP 09 a STAN podporovaný dalšími třemi stranami byl nesourodý a skrýval v sobě riziko možných třenic. „Tým našich možných patnácti až dvaceti zastupitelů vidím jako výrazně homogenní a funkční,“ říká Jiří Pospíšil s tím, že je člověkem kompromisu a konsenzu. „Příští primátor takové vlastnosti bude potřebovat permanentně,“ míní.
Kandidát na primátora Petr Stuchlík z hnutí ANO představil plány na řešení dopravy v Praze. Chce se zaměřit hlavně na vnitřní městský okruh, který by měl být postaven do roku 2029.
Dostavba pražského okruhu, vznik železničního spojení mezi centrem města a Letištěm Václava Havla nebo dopady rozvoje alternativních taxi služeb. To jsou hlavní témata předvolební debaty kandidátů do komunálních voleb, kterou pořádá Hospodářská komora.
Hlavní město v posledních měsících stíhá jeden dopravní kolaps za druhým, pohyb obyvatel po metropoli ztěžují například rekonstrukce komunikací na Žižkově nebo omezení provozu na Libeňském mostě. Hlavní příčinou současné situace je podle dopravního experta z ČVUT Petra Moose absence magistrátního expertního týmu, jehož případná kvalifikovaná rozhodnutí nahrazují "amatéři na magistrátu."
Tohle je splněný sen každého historika, říká Klára Brůhová, když přijde řeč na ilustrace k její chystané knize Pražské vize mapující nerealizované stavby od konce 19. století po první republiku. Nuselský most na pilířích z věžáků nebo otáčivá restaurace pod Petřínem – dobové plány a vizualizace v knize doplňují „coby kdyby“ obrázky od Jana Šrámka a Veroniky Vlkové. Na sraz s mladou historičkou architektury přijíždím kvůli dopravní zácpě s půlhodinovým zpožděním, takže se první otázka vyloženě nabízí.
Bývalý náměstek ministra dopravy Petr Šlegr se dlouhodobě (a zatím marně) snaží prosadit v tuzemsku vysokorychlostní tratě (VRT), zároveň patří k největším kritikům poměrů, které při plánování železniční výstavby panují. Zakladatel Centra pro efektivní dopravu odpovídal čtenářům serveru E15.cz. „Kombinace malosti, šlendriánu a zájmů konkrétních firem jednajících skrze konkrétní lidi,“ shrnuje důvody zaostalosti české železnice.