dotace na deštovou vodu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dotace na deštovou vodu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Již od devatenáctého září startuje avizovaný dotační program Oprav dům po babičce. Nabídne zálohové financování komplexních renovací nemovitostí. Úspěšní žadatelé budou mít kromě samotné dotace možnost získat i zvýhodněný úvěr od stavebních spořitelen.
Dopady globálního oteplování jsou v posledních letech vidět všude kolem nás. Na jedné straně svět trápí rostoucí letní teploty a s nimi spojené sucho, na druhé straně se stále častěji objevují silné přívalové deště, které způsobují mnoho škod, zejména ve městech a zastavěných oblastech. Města byla až dosud navrhována tak, aby dokázala co nejrychleji odvést veškerou dešťovou vodu do kanalizace a zlikvidovat ji. Protože však v důsledku klimatických změn hrozí, že do roku 2050 bude celosvětově ve městech vody...
Pořídit si tepelné čerpadlo nebo fotovoltaickou elektrárnu může být do budoucna snazší. Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) vyjednává s Evropskou komisí o možnosti poskytovat půjčky nebo zálohy v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám. V současnosti mohou lidé získat dotaci na energetické renovace jen zpětně, takže musejí do koupě čerpadla nebo solárních panelů vložit nemalé vlastní peníze.
Národní pivovar Budějovický Budvar se připojil k iniciativě Zálohujeme.cz. Chce tak přispět k tomu, aby se i v Česku konečně začaly vracet plechovky nejen od piva. „Aktuálně fungující kontejnerový sběr kovových odpadů, tedy i plechovek, pokládáme za nedostatečný,“ říká Robert Chrt, manažer pro strategii a business development Budvaru.
Plyn i elektřina zdražuje. Už nestačí jen třídit odpad a chodit do obchodu s vlastní taškou. Dokonce i v oblasti stavebnictví vidíme vzrůstající zájem o ekologii a udržitelné bydlení. Proč je udržitelné bydlení výhodné nejen pro přírodu, ale také pro vaši peněženku?
Nejen domácnosti, ale i obce musejí šetřit s energiemi. Vrásky jim dělají zejména starší budovy úřadů či škol, které energetickou úsporností zrovna neoplývají. Pomoci jim mají dotace z Národního plánu obnovy, kde chce ministryně pro životní prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) rozdat přes tři miliardy korun.
Solární panely začínají být v českých domácnostech poměrně běžná forma energetické úspory a atraktivní jsou i z hlediska udržitelnost, protože vyrábějí „zelenou energii“. Kromě životního prostředí mohou ulehčit i rodinnému rozpočtu, neboť zvyšují energetickou soběstačnost domácnosti a je na ně možné získat dotace.
Vysoké ceny elektřiny nás motivují k menším i větším úpravám domácností. Změny má v plánu každý desátý Čech. U více než třetiny domácností to bude investice nad půl milionu korun. Ukázal to průzkum Asociace českých stavebních spořitelen.
Příjem žádostí v další etapě programu Nová zelená úsporám (NZÚ) byl zahájen. Mezi nově podporovaná opatření patří zejména hospodaření s dešťovou vodou u obytných budov a výměna neekologických zdrojů energie pro vytápění.
Hlavní město se připravuje na dle vědců nejhorší období sucha za posledních 500 let. Bude pokračovat v sázení statisíců stromů a chce více využívat podzemní a dešťovou vodu například pro zalévání či kropení ulic a chodníků.