dotace na elektromobily 2019 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dotace na elektromobily 2019, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Evropské automobilky neprožívají právě idylické období a výjimkou není ani koncern Volkswagen. I když se v úterý pochlubil „robustními“ hospodářskými výsledky, jak je sám charakterizoval, klid ve wolfsburských kancelářích panovat zdaleka nemůže.
Zásilkovna prochází velkými změnami. Zvažuje přechod od malých početných dep k mnohem větším a hlavně automatizovaným skladům, nadále se tak rozrůstá do dalších evropských zemí, jako poslední přibylo Slovinsko. Zároveň se musí vyrovnat s ekonomickým ochlazením celého trhu. „Očekávání zákazníků se mění, chtějí větší kvalitu, rychlost a očekávají komfort, ale samozřejmě za stejnou cenu," říká v rozhovoru šéfka a zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková, která na konci února vystoupí na E15 International E-...
Místo pár měsíců čekají dnes firmy na schválení nebo odmítnutí investiční pobídky až rok. Může za to poslední změna zákona za bývalé vlády Andreje Babiše (ANO), která přesunula rozhodování o každé pobídce do Strakovy akademie. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) to chce změnit, o pobídce by měla jako dříve rozhodovat jen dotčená ministerstva. Udělování pobídek se tím má podle Síkely zrychlit a odpolitizovat.
Už ve druhé polovině roku, pravděpodobně během našeho předsednictví Evropské unie, se bude rozhodovat o tom, jestli po roce 2035 trh ovládnou elektromobily. Europoslanec (ANO) Ondřej Knotek vidí tento cíl jako příliš ambiciózní a riskantní. „Vsadit jen na elektromobily znamená odevzdat prosperitu evropského autoprůmyslu do rukou Číny a být na ní strategicky závislí,“ říká.
Elkov elektro je pro elektrikáře totéž, co pro fotbalisty Adidas, vysvětluje manažer obchodu Timur Mingisultanov sílu značky, pro níž pracuje. Velkoobchod s elektromateriálem a svítidly má síť 30 prodejních skladů po celém Česku a jeho tržby neustále rostou.
Česko má znovu zástupce v nejvlivnějším orgánu světového motosportu. Ve Světové radě zasedá od prosince elitní sportovní advokát a prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček. Pro poloprázdné tuzemské okruhy a silnice chce vylobbovat mistrovství světa, která by přitáhla globální pozornost fanoušků a na ni napojený lukrativní byznys. Evropa však čelí sílící konkurenci z Arabského poloostrova. „Motosport tam bují tak, jak v Evropě nemůže. Když navíc vládci správně vysvětlíte investorský záměr a připomenete, že se ...
Schvalování investičních pobídek je už dva roky výsostně vládní záležitostí. Za tu dobu přiklepl kabinet Andreje Babiše (ANO) pobídku zhruba třem desítkám firem, naposledy minulý týden čtyřem společnostem. Některé firmy by ale rády viděly návrat schvalování zpět na ministerstvo průmyslu a obchodu. Zástupci nové vlády se zatím neshodují, jak by chtěli s pobídkami naložit. ODS se svým dlouhodobým postojem investiční pobídky zcela zrušit zůstává v koalici spíše osamocená.
Zbyněk Frolík působí jako sebevědomý dobrotivý postarší chlapík z vedlejší chalupy. Když začne mluvit o svém Linetu, zacukají mu koutky a tvář se roztáhne do úsměvu. Z jeho vyprávění mám jasno: skutečnost, že vybudoval čtvrtého největšího výrobce nemocničních lůžek na světě, není žádná náhoda. Nyní zakladatel společnosti hlásí, že chce firmu dovést k obratu půl miliardy eur. „Pak se uvidí, ale mohu říci, že mezi společníky roste zájem o vstup na burzu,“ nastiňuje možnou budoucnost společnosti Frolík.
Německo je zemí automobilů. Automobilový průmysl zaměstnává kolem 800 tisíc lidí. Obrat k elektromobilům, kterým právě teď procházejí největší automobilky světa včetně všech německých, je pro Němce něco jako velká průmyslová revoluce, která vždy vyvolává naději v inovacích, ale i strach na pracovním trhu. Ne všichni jsou tedy z prudkého obratu k vozům s elektrickým pohonem nadšeni.
Na volném trhu prohrávají na plné čáře. Jsou výrazně dražší, jejich dobíjení zabere více času než tankování u benzinky a také jejich dojezd je oproti vozům se spalovacím motorem kratší. Přesto jde o budoucnost, na kterou sází drtivá většina automobilek. Ne že by si tuto cestu samy vybraly. Přinutily je k tomu regulace, za nimiž stojí boj proti globálnímu oteplování. „Elektromobilita je jako rozjetý vlak, který neustále zrychluje. A to nejen kvůli regulacím, ale dnes už také díky investicím,“ vysvětluje ...