dotace na nákup elektromobilů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dotace na nákup elektromobilů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jiří Olša je vedoucí dealerského prodeje společnosti Volkswagen Financial Services (VWFS). Ta se soustředí na financování a podporu prodeje automobilů či služby pro fleetové klienty. V podcastu Byznys X promluvil o tom, proč během pandemie covidu vzrostla obliba ojetých vozidel, jaký přístup mají firmy ke služebním elektromobilům či jaký význam mají státní dotace pro podnikatele při nákupu elektroaut. „K elektromobilům se dnes upíná hlavně fleetová klientela,“ říká Olša.
V německém Wolfsburgu panuje čím dál tím větší nervozita. Koncern Volkswagen v posledních letech nalil desítky miliard eur do své ambice stát se globální jedničkou na trhu s elektromobily. Úspěch se však stále nedostavil. Naopak podle nedávného zjištění německého listu Handelsblatt firma vyrábí výrazně více vozů, než kolik prodává. Množství nově přijímaných objednávek na některé „elektriky“ mělo spadnout v některých případech dokonce k nule. Gamechangerem má být nový model ID.7, přímý konkurent Tesly Model...
Německé automobilky už se většinou rozhodly: sázejí do budoucna na elektrická auta a do jejich vývoje a výroby vkládají desítky miliard eur. Němečtí motoristé ale už tak nadšení nejsou. Zejména od začátku letošního roku, kdy se snížila prodejní prémie na nákup elektroaut a dotace na prodej hybridních vozů s kombinovaným naftovým a elektrickým pohonem byla dokonce úplně zrušena.
Ve wolfsburských kancelářích začíná být pořádně dusno. Zatímco s letními parny jistě zatočí klimatizace v sídle koncernu, nezájem zákazníků o elektromobily dosud na ústředí Volkswagenu vyřešit nedokázali. Podle zjištění německého listu Handelsblatt firma vyrábí výrazně více vozů, než kolik prodává. Množství nově přijímaných objednávek na některé „elektriky“ mělo spadnout v některých případech dokonce k nule. Hluboká krize zasahuje německý gigant v době, kdy evropskému byznysu s bateriovými vozy dominuje ...
Zdražování energií většinu z nás netěší, prodejci fotovoltaických systémů však zažívají zlaté časy. Zájem domácností i firem o využití sluneční energie roste a na byznys s fotovoltaikou se tak vrhají i nejrůznější zlatokopové. S tím přibývá zákazníků, kteří mají s dodavateli problémy. Vždy si proto vyžádejte záruční podmínky a důkladně je prostudujte.
Ministerstvo průmyslu a obchodu připravuje novou výzvu k pořízení bezemisních vozidel a neveřejných dobíjecích stanic určenou podnikatelům. Celkem rozdá 1,7 miliardy korun na podporu nákupu 4555 bezemisních vozidel včetně pěti set nákladních elektrických kol a dalších tři sta milionů na pořízení 1500 dobíjecích stanic. Podporu financuje z Národního plánu obnovy, tedy z evropských peněz.
Evropa a Spojené státy se stále víc přetahují o firmy, které by na jejich území byly schopné postavit továrnu na baterie do elektromobilů. A zatímco v poslední době dokázaly zajímavé investice přitáhnout spíše USA, tentokrát uspělo Německo. Švédský Northvolt se rozhodl svou gigafactory postavit na severu Německa, podle agentury Reuters jej přesvědčily i subvence dosahující stovek milionů eur.
Čína posledních 13 let masivně dotovala rozvoj elektromobility a transformovala tak celé odvětví. Nyní drží globální nadvládu nad dodavatelským řetězcem a vozy tamních automobilek začínají vážně konkurovat těm od zavedených značek. Otázkou zůstává postoj Evropanů k čínským vozům.
V autobranži je i není veselo. Zatímco svět přechází od spalovacích vozů k elektrickým, Evropa si nevyhnutelný proces sama komplikuje návrhem nové emisní normy Euro 7. V jejím důsledku by zanikly menší vozy a ty ostatní by významně zdražily. „Do toho přichází Tesla, jenž šokovala autobranži a vytváří obrovský tlak na ceny elektromobilů,“ popisuje současnou realitu v oboru generální ředitel Hyundai Motor Czech Martin Saitz. Česko navíc podle něj podporuje elektromobilitu nedostatečně, síť dobíjecích stanic ...
Národní plán obnovy, který má do české ekonomiky rozpustit 179 miliard korun z evropských peněz, se bude měnit. Plán původně určený k oživení ekonomiky po pandemii covidu se musí podle vlády Petra Fialy (ODS) upravit kvůli nereálným termínům i třeba inflaci. Na realizaci bude vláda potřebovat o jedenáct miliard korun více.