dotace na retenční nádrž - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dotace na retenční nádrž, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Za posledních sto let v Česku zmizel milion hektarů mokřadů a rybníků. Celková délka říční sítě se zkrátila téměř o třetinu, rozloha niv a mokřadů klesla o 80 procent, plocha rybníků se od 17. století snížila o 70 procent a rozoráno bylo 270 tisíc hektarů luk a pastvin. Vyplývá to z dat ministerstva životního prostředí. Tyto proměny se spolu s oteplováním a klimatickými změnami projevily v posledních letech výrazným nárůstem sucha.
Pokud se obce pustí do výstavby bytů a pětinu z nich vyčlení jako sociální, stát podle premiéra Andreje Babiše (ANO) na pořízení těchto sociálních bytů poskytne stoprocentní dotaci. Babiš to řekl starostům na sněmu Svazu měst a obcí (SMO). Sociálních bytů je třeba zhruba 65 tisíc, stát by na jejich pořízení v příštích letech vyčlenil až 80 miliard korun, uvedl Babiš.
Spotřeba vody v létě narůstá. Rostliny na balkonech i na zahradách chtějí pít, bazény spolykají hektolitry vody, sprcha po cestě v přeplněné tramvaji je nutností. Ze všech stran ale slyšíme, že vody ubývá. Jak s ní šetřit?
Dešťovka. To je nový dotační program, který Ministerstvo životního prostředí aktuálně vyhlásilo. Na lepší hospodaření s dešťovou vodou v domácnostech půjde 100 milionů korun. Lidé mohou podávat žádosti o dotaci od 29. května.
Na lepší využití srážkové vody, protipovodňová opatření a budování výstražných systémů půjde z evropských dotací dalších 1,25 miliardy korun. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) se Státním fondem životního prostředí ČR vyhlásily dvě nové výzvy z Operačního programu Životní prostředí 2014-2020. Letos už podle ministra Richarda Brabce (ANO) schválily na protipovodňová opatření a zlepšení retenčních schopností krajiny a odtokových poměrů téměř 300 projektů za 1,3 miliardy korun.
Leží uprostřed Čech a jeho štěstím i prokletím je, že obklopuje hlavní město Prahu. Velikostí, počtem obcí i obyvatel patří mezi největší v Česku, a přesto nemá ani sídelní město. Seznamte se, to je Středočeský kraj.
Státní podnik Lesy České republiky (LČR) v posledních třech letech investoval do vodohospodářských staveb na malých vodních tocích 1,5 miliardy korun. Další miliardu chce vydat do roku 2020. Stavby mají pomoci udržet vodu v krajině v době sucha a zabránit záplavám při rozvodnění řek. Letos má podnik v plánu výdaje 300 milionů korun do 330 staveb a drobných úprav na tocích.
Ministerstvo životního prostředí chystá dotační program pro domácnosti, který bude zaměřený na hospodaření s dešťovou vodou. Novinářům to v Lednici na Břeclavsku řekl při setkání ministrů a zástupců z úseku životního prostředí Visegrádské čtyřky, Rumunska a Bulharska ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Program má pomoct řešit problémy se suchem
Zemědělci, potravináři a lesníci se mohou těšit na další evropské dotace. I když v rámci Programu rozvoje venkova napříště dostanou o něco méně než v předchozím období od roku 2007, více peněz k nim bude putovat ze státního rozpočtu. Dohromady v letech 2014 až 2020 získají zhruba 84 miliard korun, jak včera rozhodla vláda. Ta nyní program předloží Evropské komisi, která by ho měla schválit začátkem příštího roku.
Krkonošský podnikatel Richard Kirnig může být s letošní sezonou spokojen. Lyžařské areály jeho firmy Mega Plus uvítaly o pět procent více klientů. „Sledujeme nárůst polské klientely, letos se vrátili i Němci,“ říká Kirnig. S optimismem plánuje i další léta, na která chystá stamilionové investice.