dotace velké pardubické - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dotace velké pardubické, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Andreji Babišovi jako jedinému vrcholnému politikovi, který v Česku vlastní média, pomalu dochází čas na prodej mediální skupiny Mafra. Prezident Petr Pavel minulý týden podepsal takzvaný lex Babiš, tedy zákon, který mimo jiné politikům zakazuje od roku 2024 vlastnit média. Do dlouhodobě chystaného prodeje Mafry tak vstoupil nový prvek, a tím je časový limit.
Nový ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) se hodlá zasadit o to, aby v Česku nedocházelo k likvidaci některých tradičních sektorů, jako je například zelinářství nebo ovocnářství. Také je proti tomu, aby z Vysočiny zmizelo pěstování brambor. „Místním farmářům určitě budeme pomáhat. Nemám ale ambici, abychom byli téměř ve všem soběstační. Nežijeme v zadrátované zemi, jsme součástí otevřeného trhu Evropské unie,“ říká. Koho přesně se dotkne snížení dotací v zemědělství o více než deset miliard korun, ...
Skupina Agrofert ze svěřenského fondu Andreje Babiše se v oblasti zelených zdrojů chystá zahájit největší investiční smršť od svého vzniku. V plánu má postavit solární projekty se souhrnným výkonem sto megawattů a u vodíku počítá se dvěma velkými projekty. Investice, které vyjdou na miliardy korun, chce skupina dokončit do roku 2025, potvrdil v rozhovoru pro deník E15 místopředseda představenstva skupiny Petr Cingr.
Tlak na větší ekologii v průmyslu se projevuje i ve výrobě brzd pro kolejová vozidla. Místo hydraulických přicházejí ty elektromechanické. Tím se například tramvaje mohou úplně zbavit olejového hospodářství. „Dnes umíme tento výrobek nabídnout tak, že nepředstavuje pro zákazníka žádný extrémně vyšší náklad. Zároveň ho zbavíme čištění oleje, jeho skladování a tak dále. Takže na tom ušetří," říká Lukáš Andrýsek ředitel DAKO-CZ, předního evropského výrobce pneumatických, elektromechanických a hydraulických ...
Česko čeká po třiceti letech další ekonomická transformace. Zelenání Evropy pro něj představuje ještě větší výzvu než pro jiné státy. Zdejší autoland totiž produkuje po Estonsku nejvíce emisí oxidu uhličitého na obyvatele a bez přehánění tak představuje černou skvrnu na mapě Evropské unie. Hrozí však, že se nemálo lidí bude považovat za poražené ekologické revoluce, protože právě na ně dopadne břemeno nových nákladů nejvíce.
Evropská investiční banka (EIB) půjčuje peníze firmám i veřejnému sektoru na kapitálové investice. Díky tomu bude nepochybně hrát významnou roli v hospodářském oživení Evropy po koronavirové pandemii. Nedávno například oznámila, že investuje 191 milionů eur, skoro 4,9 miliardy korun, do regionálních infrastrukturních projektů v České republice. „Česko je pro nás silným partnerem,“ potvrzuje v exkluzivním rozhovoru pro E15.cz viceprezidentka EIB Lilyana Pavlová.
Další koaliční sestava zahájila kampaň před říjnovými sněmovními volbami. Uskupení Trikolóry, Svobodných a Soukromníků chce zastavit zadlužování státu. O třetinu by snížilo počet úředníků, seškrtalo peníze pro některé neziskové organizace a s výjimkou zemědělství přestalo dotovat soukromý sektor. Šéfka Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková nevyloučila, že se v kampani objeví bývalý prezident Václav Klaus.
Letadla už dávno nejsou zdaleka jedinými cíli, které se musejí monitorovat za pomoci radarů. V pardubické firmě Eldis si to uvědomují. Díky začlenění do divize Aerospace od roku 2019 spolupracují se sesterskou společností Retia, a mají tak možnost dodávku svých radarů posílit o další produkty například pro sledování dronů nebo jiných menších cílů.
Hokejové kluby znamenají velkou zátěž pro městské pokladny, z nichž na podporu tohoto sportu putují až desítky milionů korun ročně. Finanční účast města je ale podle nového majitele pardubického Dynama nedílnou součástí podpory sportu. „Druhá věc je, že tato podpora k vyrovnanému rozpočtu zkrátka nestačí. Věřím, že trochu s tím může pohnout nová Národní sportovní agentura Milana Hniličky,“ říká Dědek na startu nové sezony nejvyšší tuzemské hokejové soutěže.
Za posledních sto let v Česku zmizel milion hektarů mokřadů a rybníků. Celková délka říční sítě se zkrátila téměř o třetinu, rozloha niv a mokřadů klesla o 80 procent, plocha rybníků se od 17. století snížila o 70 procent a rozoráno bylo 270 tisíc hektarů luk a pastvin. Vyplývá to z dat ministerstva životního prostředí. Tyto proměny se spolu s oteplováním a klimatickými změnami projevily v posledních letech výrazným nárůstem sucha.