dotace zelená střecha - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dotace zelená střecha, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dotační program Oprav dům po babičce byl naplno spuštěn 26. září. Nabízí zálohové financování komplexních renovací nemovitostí. Úspěšní žadatelé budou mít kromě samotné dotace možnost získat i zvýhodněný úvěr od stavebních spořitelen.
Netrpělivě očekávaný dotační program na zateplení rodinných a rekreačních domů nezačne hned začátkem září, tedy v pátek, ale až v průběhu měsíce. Konkrétní termín chce ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) oznámit příští týden.
Češi v prvním pololetí postavili solární elektrárny o rekordním výkonu a tempo připojování do sítě podle Solární asociace nemá polevit ani po zbytek roku. Rozmach trhu odstartovaly vyšponované velkoobchodní ceny elektřiny, které vzrostly na více než desetinásobek do té doby běžné ceny, když loni v srpnu dosáhly až tisíce eur za megawatthodinu. Situace na energetických burzách se ale letos postupně uklidnila a návratnost investic do domácí fotovoltaiky se opět prodlužuje. Jakým rodinným domům se vyplatí?
Nový dotační program ministerstva životního prostředí, který slibuje až milion korun domácnostem na zateplení rodinných domů a rekreačních nemovitostí, vyhlížejí dodavatelé tepelných izolací. Kvůli zamrzlému stavebnímu trhu se v první polovině letošního roku propadla jak poptávka, tak i ceny materiálů. Podle firem je ideální čas poptat zateplení, dokud jsou volné kapacity na trhu. Vláda očekává, že dotační program přinese firmám zakázky až za sto miliard korun.
Právě schválenou novelu energetického zákona mnozí odborníci označují za zlom pro českou energetiku. Aby od prvního dne příštího roku mohla vstoupit v platnost, musí ji ještě schválit Parlament, ale tomu by nemělo nic bránit. Novela umožňuje odstartovat tzv. komunitní energetiku. Jde o možnost sdílet elektřinu vyrobenou v lokálních zdrojích mezi lidmi, obcemi i firmami.
Dopady globálního oteplování jsou v posledních letech vidět všude kolem nás. Na jedné straně svět trápí rostoucí letní teploty a s nimi spojené sucho, na druhé straně se stále častěji objevují silné přívalové deště, které způsobují mnoho škod, zejména ve městech a zastavěných oblastech. Města byla až dosud navrhována tak, aby dokázala co nejrychleji odvést veškerou dešťovou vodu do kanalizace a zlikvidovat ji. Protože však v důsledku klimatických změn hrozí, že do roku 2050 bude celosvětově ve městech vody...
V běžné domácnosti představuje ohřev vody druhou největší položku na fakturách za energie – hned po vytápění. Je proto logické, že lidé hledají cesty, jak v této oblasti ušetřit. Jednou z oblíbených variant je instalace solárních panelů. Jaké možnosti fotovoltaika u ohřevu vody přináší a kdy se vyplatí?
Ministerstvo průmyslu a obchodu připravuje novou výzvu k pořízení bezemisních vozidel a neveřejných dobíjecích stanic určenou podnikatelům. Celkem rozdá 1,7 miliardy korun na podporu nákupu 4555 bezemisních vozidel včetně pěti set nákladních elektrických kol a dalších tři sta milionů na pořízení 1500 dobíjecích stanic. Podporu financuje z Národního plánu obnovy, tedy z evropských peněz.
Prudký nárůst cen elektřiny je sice pro tuto chvíli minulostí, ale zájem o fotovoltaické elektrárny (FVE) trvá dál. A není divu. Možnost ušetřit za elektřinu, využít štědrou dotaci a ještě pomoct přírodě je lákavá. V čem spočívají výhody FVE? A na co si dát pozor při výběru dodavatele?
Fotovoltaické elektrárny rostou jako houby po dešti a spolu s nimi přibývá i firem, jež se zabývají jejich instalací. Především u těch nově vzniklých, jež za sebou nemají mnoho referencí, byste se však měli mít na pozoru. Raději zvažte, zda opravdu chcete fotovoltaiku od někoho takového.