dotazník na sčítání lidu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dotazník na sčítání lidu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ještě do 11. května 2021 bude pokračovat sčítání lidí, domů a bytů v České republice. Sčítání lidu se koná pod záštitou Českého statistického úřadu a ve spolupráci s Českou poštou. Kdo všechno se sčítání lidu musí účastnit? Hrozí pokuty za neúčast? Jaké otázky čekat a které ne? Přinášíme vám podrobné informace.
Český statistický úřad (ČSÚ) obnovil on-line sčítání lidu. Lidé tak mohou opět na stránkách sčítání.cz začít vyplňovat elektronické formuláře. Systém měl od brzkého rána výpadek kvůli chybě v modulu pro vyplňování adres, což způsobilo přetížení systémů. Statistici nevyloučili, že kvůli dnešnímu výpadku prodlouží čas na vyplnění on-line formulářů.
Bankovní identita se letos stává novou digitální „občankou“ vůči státu i soukromým firmám. „Její kouzlo spočívá v jednoduchosti, dostupnosti a bezpečnosti,“ říká Martin Medek, ředitel otevřeného bankovnictví České spořitelny.
Možná i do vaší mateřské školky chodí děti původem z Vietnamu nebo malí Romové. Pravděpodobně se tak dříve nebo později nevyhnete srovnávání odlišných kultur. Jak vést ratolesti k toleranci?
V ČR je 11 496 lidí bez domova, kteří využívají služeb azylových domů a podobných sociálních zařízení. Vyplývá to ze sčítání ČSÚ, které dnes novinářům představil místopředseda ČSÚ Stanislav Drápal. Nejvíce sečtených bylo v Moravskoslezském kraji (2574), na druhém místě v počtu bezdomovců se umístila Praha (1254). Celkový počet bezdomovců může být ale až třikrát vyšší, do sčítaní nebyli zahrnuti lidé bez domova, kteří žijí na ulicích, ve squatech či využívají komerční ubytovny.
V Pardubickém kraji je o deset tisíc obyvatel víc než před deseti lety. Přitom se rodí méně dětí. Jak je to možné? Přibývá cizinců.
V Královéhradeckém kraji je o pět tisíc víc obyvatel než před deseti lety. Přitom se rodí méně dětí. Jak je to možné? Přibývá cizinců.
V liberecké knihovně mohli lidé číst v živých knihách. Stačilo si vybrat některý z unikátních příběhů.
Před 111 lety žilo v Liberci téměř osmdesát tisíc lidí, před deseti lety skoro sto. Archy roznášeli učitelé a úředníci. Zajímalo je i to, jestli jsou lidé hluší a slepí.
Osobnosti Liberce pro Sedmičku napsaly, jaké bude sčítání za 80 let.