dph 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dph 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Poslanec ANO a bývalý premiér Andrej Babiš kandiduje na prezidenta. Sázkové kanceláře a průzkumy jej před prvním kolem vedle Danuše Nerudové a Petra Pavla řadily k největším k favoritům pro lednové prezidentské volby. Výsledky prvního kola to potvrdily. Andrej Babiš se v druhém kole prezidentské volby střetne s Petrem Pavlem.
České prezidentské volby 2023 pokračují. Kdo kandiduje na post prezidenta České republiky? Kandidátů pro první kolo prezidentských voleb bylo ve výsledku osm, zbývají dva. Výsledky druhého kola voleb budou známy v sobotu 28. ledna. Do druhého kola postoupil Petr Pavel a Andrej Babiš. Podívejte se na přehledný seznam všech uchazečů o místo hlavy státu. Kdo jsou letošní prezidentští kandidáti? Co o nich prozradily televizní debaty? Jaké mají volební programy a názory? Koho volit?
Příjmy státu akcelerované dosavadním výkonem ekonomiky a vysokou inflací stoupají. Inkaso daně z přidané hodnoty, hlavního zdroje finančních prostředků pro stát a samosprávy, za posledních šest let vzrostlo o sto miliard korun na půl bilionu. Plyne to z aktuálních údajů Finanční správy. Na zkrocení státního dluhu, který se má letos z necelých tří bilionů přiblížit hranici 3,3 bilionu, to však nestačí. Vláda proto musí přijít s opatřeními na konsolidaci veřejných rozpočtů.
Prezident Miloš Zeman vetoval novelu rozpočtu na letošní rok. Vadí mu, že příjmy jsou nižší, než by mohly být, pokud by byla nejprve přijata novela zákona o daních z příjmů. Zeman to uvedl v dopise, který poslal předsedkyni Sněmovny Markétě Pekarové Adamové (TOP 09). Na webu Pražského hradu to dnes uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
V Česku zřejmě neexistuje firma, která by vyrostla do takové velikosti za tak krátkou dobu, a navíc takřka bez investorů. Pražská společnost FTMO, která buduje mezinárodní platformu pro amatérské burzovní obchodníky, loni vydělala přes dvě miliardy korun, což ji katapultovalo mezi sto největších plátců DPH v zemi.
Počet elektromobilů na evropských silnicích v posledních letech roste. V České republice tento trend zatím tolik patrný není. Jaké země stojí v čele automobilové revoluce, a kde se nástup elektromobilů naopak odkládá?
Velká Británie a Norsko dodají ukrajinské armádě malé průzkumné drony Black Hornet. Drony vyrábí společnost Teledyne FLIR a patří do kategorie takzvaných nanodronů. Drony Black Hornet užívá i Armáda České republiky (AČR), americká armáda nebo polské speciální jednotky. Původně norská společnost již dodala přes dvacet tisíc kusů těchto dronů.
Nákup zhruba sedmi desítek nových bojových transportérů Pandur a zásadní modernizaci více než stovky stávajících, které čeká především výměna zbraňových věží, chystá ministerstvo obrany. Osmikolové obrněnce vyrábí v licenci firma Tatra Defence Vehicle, součást Czechoslovak Group podnikatele Michala Strnada. Půjde zřejmě o největší zakázku české armády v historii zbrojařské skupiny. Podle předběžných odhadů může dosáhnout 15 až 20 miliard korun, z nichž přibližně třetina připadne dodavateli věží.
Prezidentský kandidát Tomáš Zima zdůrazňuje, že je proti extrémům v politice i životě. Podle něj musíme vytvářet větší prostor a příležitosti pro lidi, kteří jsou ochotni se domluvit na společných rozumných řešeních. „Zabránit nárůstu extrémních postojů považuji za mnohem důležitější než spekulovat o tom, co uděláme, až se něco stane,“ říká bývalý rektor Karlovy univerzity.
Ekonom Richard Hindls vidí v současné válečné situaci mezi Ruskem a Ukrajinou velký problém. A to především ohledně ekonomických dopadů na Evropu. „Ať to dopadne jakkoli, Evropa z toho nevyjde moc dobře,“ upozorňuje v rozhovoru pro INFO.cz. A pokud lze podle něj naopak říct, že z války někdo vyjde neoslaben, tak jsou to USA a hlavně Čína. „Čína měla pevnou pozici jednoho z lídrů světové ekonomiky už před válkou. A teď si ji přinejmenším rozhodně udrží,“ vysvětluje Hindls.