dph na točené pivo - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dph na točené pivo, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vždy mě fascinuje, s jakou lehkostí politici šermují miliardami, které chtějí ušetřit nebo nově vybrat. Tu dáme nulovou daň na knihy, tu zkrouhneme dotace solárním baronům, tam vybereme víc na spotřební nebo jiné dani. Jako kdyby ale všichni zapomínali, že za každou větou, kterou řekli premiér a ministr financí ve čtvrtek minulý týden, jsou nějaké lidské osudy, které se touto novou úpravou často významně promění.
Od 1. ledna příštího roku se nejspíš rozloučíme se třemi sazbami daně z přidané hodnoty (DPH). Vláda totiž na čtvrteční tiskové konferenci představila v rámci Ozdravného balíčku čítající 58 opatření i redukci sazeb DPH na dvě a snížení daně například u knih. Jak bude nová daň z přidané hodnoty vypadat? Co bude patřit do jaké sazby? A kolik tento krok podle plánů má přinést do státní kasy?
Vyšší daně budou platit firmy, živnostníci a částečně i zaměstnanci, kteří přijdou o řadu daňových slev. Vláda Petra Fialy (ODS) představila ve čtvrtek svůj konsolidační balíček, díky kterému chce v rozpočtu najít v příštím roce 94,1 miliardy korun, během dvou let až 147,5 miliardy korun. Největší část chce stát ušetřit na národních dotacích pro firmy a podnikatele, a to téměř 55 miliard korun. Dotkne se to zejména průmyslu a zemědělství.
Ačkoli vládní koalice Spolu před volbami slibovala, že nebude zvyšovat daně, Česko čeká v příštích letech vyšší daňová zátěž. A to hlavně firmy, vybrané zaměstnavatele a vlastníky nemovitostí. Střední třída, která vydělala zrušením superhrubé mzdy, zůstane konsolidační balíčkem Fialovy vlády téměř nepostižená.
S prezidentem Agrární komory České republiky Janem Doležalem jsme v detailním rozhovoru probrali příčiny vysokých cen potravin. Jak se to má s naší soběstačností, jsou na tom lépe velcí, anebo spíše malí zemědělci? A jak český trh s potravinami ovlivňuje zemědělská politika Evropské unie, všelijaké dotační politiky, válka na Ukrajině nebo vysoké ceny energií?
Třicetidenní nouzový stav, který začal v pondělí, přinesl opět řadu omezení. Zavřely se některé školy, omezují se kulturní a sportovní akce, restaurace musejí omezit počet hostů u jednoho stolu a zavřít v deset večer. Na základě znovu platného krizového zákona mají podnikatelé nárok na odškodnění, například restaurace ale žádají od vlády vlastní dotační program.
Rušení superhrubé mzdy v ekonomicky příhodné době vláda odmítala, pak oprášila, pozměnila a nyní se to celé začíná zadrhávat. Podobně zbytečně dlouho odolávala daň z nabytí nemovitosti, jejíž zánik nakonec sněmovna v mírně upravené formě v úterý potvrdila.
Řešit dopady koronavirové krize snížením DPH u potravin na deset procent chce Svaz obchodu a cestovního ruchu. Návrh předloží při schvalování rozpočtu na příští rok. Nesouhlasí přitom se zavedením až 85procentního podílu českých potravin v obchodech, který navrhovali poslanci. „Stát by měl spíše umožnit delší smlouvy s prodejci a motivovat producenty k investicím,“ míní ekonom a prezident svazu Tomáš Prouza.
Nová pivní daň vyvolala v české společnosti velké vášně. Sahat Čechům na pivo se totiž nevyplácí. Když pak dáte zručnému pivaři do ruky Photoshop, začnou se dít věci. Prohlédněte si koláže, které se šířily internetem poté, co vyšly ve známost plány na nové danění piva. To začalo platit 1. máje. Začátkem června pak trojjediná pivní daň zvítězila v anketě Absurdita roku. Ta je doprovodnou u soutěží Vodafone Firma roku a MONETA Živnostník roku ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR.
Vybíjení chovů prasat v USA, zdražování rýže a pšenice, drahá zelenina v českých obchodech a rovněž dražší pochoutka hispterů – avokádo. To vše způsobila současná pandemie koronaviru, která již nyní zásadně ovlivňuje trh s potravinami. Nepříznivý vliv pandemie navíc přichází v situaci, kdy úrodu zeleniny poškozuje sucho a vepřové maso zase zdražilo kvůli prasečímu moru, který způsobil pokles produkce vepřového v Číně.