drony v Amazonu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu drony v Amazonu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Americká společnost ShipMonk, která se zabývá logistikou pro malé a střední internetové obchody, patří k nejrychleji rostoucím firmám s českými kořeny. Firma, kterou založil dnes už jeden z nejbohatších Čechů Jan Bednář, má navíc nakročeno k tomu být globálním lídrem ve svém oboru. „Naším cílem je být do pěti let světovou jedničkou,“ hlásí technologický šéf společnosti David Pavlík. Pomoci k tomu má i plánovaný vstup na burzu.
Plány Amazonu na rozvážení objednávek pomocí dronů se jen tak neuskuteční. Americkému gigantu se nedaří překonat překážky, které se s přísně regulovaným odvětvím pojí. Rozvážky dronem přitom měly fungovat už od roku 2018, vinou manažerských pochybení a byrokratických procesů ovšem Amazon ani o tři roky později není blíže k cíli, informoval britský server Wired.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose získala v USA federální povolení k užití dronů pro doručování zásilek. To je zásadní pro naplnění cíle firmy zkrátit časy doručení na třicet minut a méně.
Internetový prodejce Amazon začne za několik měsíců doručovat první zásilky drony. Služba Prime Air dodá zákazníkům domů zpočátku menší zboží, jako je zubní pasta nebo holicí strojek. Bezpilotní letadlo představené ve středu bude mít počítačové vidění a dovede z výšky rozeznávat lidi, zvířata a překážky typu prádelních šňůr nebo telefonních drátů a vyhnout se jim, uvedla firma.
Americký internetový obchod Amazon přišel s patentem, který rozvíjí způsob dopravy zboží dronem k zákazníkovi. Vzlétaly by z mobilních stanic umístěných přímo ve vlacích či na nákladních lodích.
Analytici se nad dopady rozmachu umělé inteligence neshodnou, část z nich v něm vidí ohrožení milionů pracovních míst. O poznání optimističtější pohled však na nedávné konferenci při Týdnu inovací představil ředitel operací Amazonu pro střední a východní Evropu Erwin Brunner.
V současnosti si legislativu bezpilotního létání stanovuje každá země individuálně, v horizontu několika let ovšem dojde ke sjednocení pravidel. Rusko, Čína, USA i většina evropských zemí včetně České republiky společně vytváří organizaci JARUS RPAS, budoucí certifikační autoritu pro členské státy. Mělo by dojít ke zpřísnění požadavků na piloty? A proč je avizovaná snaha obchodních řetězců doručovat zboží pomocí dronů jen marketingový tah?
Americký internetový gigant Amazon zaměstnává v Česku ve dvou logistických centrech přes tři tisíce lidí. Původní plány ovšem byly větší. „Administrativní průtahy nás ale přiměly podívat se po možnostech jinde,“ říká šéf evropské distribuční sítě Steven Harman. Na rozdíl od Německa však Američané nemusejí v Česku řešit konflikty s odbory a stávky.
Amazon je známý tím, že drží zisky extrémně nízko, díky čemuž se mu ve spojení s nízkou marží velmi dobře daří bojovat s jakoukoli konkurencí, se kterou se střetává.
Smartphony začínají mít navrch nad ostatními komunikačními prostředky. Lidé na nich čtou, píšou na sociální sítě, nakupují a objednávají služby. Velcí technologičtí hráči soutěží o to, kdo pokryje internetem celou planetou. A nad tím vším létají drony.