druhy autismu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu druhy autismu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Mozek je úžasný orgán, který vědce dlouho fascinuje, a ještě nějakou dobu bude. Je až nepředstavitelné, že každý rok odborníci zjistí o mozku více, než se vědělo před začátkem roku 2000. A i tak lidstvo čeká dlouhá cesta k dokonalému pochopení mozku a jeho funkcí. Jelikož je mozek velice komplexní, výzkumy často musí jasně specifikovat, co konkrétně by chtěly zjišťovat. Jak látka jménem acetylcholin ovlivňuje ve striatu schopnost odnaučit se staré vzorce chování a místo nich se naučit něco nového, a často ...
Lékaři potvrdili existenci dosud neznámého mechanismu, prostřednictvím kterého může imunitní systém těla ovlivňovat chemické procesy v mozku související s náladou a společenským chováním. Neurologům a psychologům se otevírá široké pole výzkumu možného léčení Alzheimerovy choroby či schizofrenie.
Homeopatka Slávka Kubátová z prestižní londýnské lékárny ZENu vypráví o trochu jiném vztahu k pacientům, o nových nemocech, nacházení vzorců v našich životech a placebu.
Lidé vám moc nerozumí, protože jste jiná (jiný) než ostatní. Těžko navazujete kontakt a vyhledáváte spíš samotu než společnost… Ne, tenhle článek není o vás. Mluvím o lidech, kteří to mají tak stokrát zesílené, o těch, kteří mají duši ve vězení. O autistech a „aspergerech“.
Naokimu Higashidovi je třináct a nesměje se vtipům. Zato ho rozesměje, když se mu něco zdá krásné. Mívá návaly vzteku, když se mu něco nepovede. Nemluví ne proto, že by to neuměl, ale protože mu to hlava nedovolí. Vypravit ze sebe slovo ho stojí obrovské úsilí, i když v duchu si umí vše sám říct. A tak píše. Napsal knihu o tom, jak se žije s poruchou autistického spektra.
ZEN se ve vesničce pod Řípem účastnil tiché chemické války, které padají za oběť včelstva. Takové příběhy se nyní odehrávají na celém světě. A doplácejí na ně hlavně lidé. Dokážeme to šílenství zastavit? Nebo zvítězí peníze?
Máte doma sběratele, na něhož občas hudráte, že dělá nepořádek a svými sběratelskými kousky zabírá prostor k žití? Buďte rádi, že má ve sbírkách přehled a že se jeho koníček nerozrůstá tolik, aby nebylo doma k hnutí.
Sedmička navštívila denní stacionář Effeta. První zařízení pro lidi s mentálním postižením a autismem, které v Brně vzniklo před dvaceti lety.
Buňky, odebrané lidem se vzácným Tymothyho syndromem (TS), postihujícím zhruba 20 procent všech autistů, by mohly vědcům napomoci vysvětlit původ tohoto onemocnění. Tým expertů ze Stanfordské univerzity totiž přetvořil kožní buňky pacientů v plnohodnotné mozkové buňky. Abnormální aktivita těchto buněk pak částečně opravili pomocí experimentálních léků. Informuje o tom magazín Nature Medicine.