důchodové pojištění axa - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu důchodové pojištění axa, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Francouzská finanční skupina Axa prodá své investiční, důchodové a pojišťovací aktivity v Británii. Za zhruba 375 milionů liber (13,3 miliardy korun) je od ní koupí britská pojišťovna Phoenix. Axa tak pokračuje v odprodeji majetku v Británii, jehož výsledkem bude odchod z tamního trhu s životním pojištěním, informoval list Financial Times.
Domácí společnost Conseq Investment Management se rozhodla koupit od nizozemské finanční skupiny Aegon její českou penzijní společnost. Přibližně 100 tisíc smluv klientů Aegonu na doplňkové penzijní spoření bude nově spravovat Conseq penzijní společnost.
Důchodové reformě, jak ji postavila a s odřenýma ušima nakonec prosadila Nečasova vláda, zvoní hrana. Účast ve druhém pilíři odpískala další finanční instituce: Aegon Penzijní fond. V jeho čele sice už nějaký čas nestojí neúnavný propagátor reformy penzí a bývalý člen NERV Vladimír Bezděk, ale i tak je to krok vpravdě symbolický.
Se zapojením do druhého pilíře penzijní reformy nepočítají téměř dvě třetiny Čechů. A to přesto, že výrazná většina z nich - téměř tři čtvrtiny populace - se domnívá, že reforma důchodů je potřebná. Lidé by chtěli od státu více záruk i informací, vyplývá z průzkumu společnosti Ipsos Tambor pro ING Investment Management.
Návrh zákona o pojistném na důchodové spoření, který má umožnit zavedení druhého pilíře penzijní reformy od 1. ledna 2013, dnes schválila vláda. Návrh také souvisí s odkladem zřízení jednotného inkasního místa o dva roky na 1. ledna 2015 a s právním přesměrováním plateb na daňovou správu.
Nikde se o tom příliš nemluví, i když se to týká víc než čtyř a půl milionu občanů České republiky. Spoustě lidí tak možná unikne důležitá informace: Na změnu fondu v rámci penzijního připojištění máte čas pouze do konce února!
Vstup do takzvaného druhého pilíře penzijního systému - nejdiskutovanějšího bodu vládní důchodové reformy - nebude výhodný pro všechny, využijí ho pouze mladí lidé s vyššími příjmy. Shoduje se na tom většina představitelů penzijních fondů. Někteří navíc zpochybňují dobrovolnost druhého pilíře a doporučují povinnou účast občanů do 35 let.