Duga radar cernobyl - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Duga radar cernobyl, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Bezprostředně po výbuchu jaderné elektrárny v Černobylu v roce 1986 proběhla evakuace města Pripjať. Po ní se do něj už nevrátil žádný z původních padesáti tisíc obyvatel. Podívejte se na současnou Pripjať a sarkofág čtvrtého reaktoru, jak je zachytila kamera dronu E15 (po povolení od místních úřadů).
Dříve supertajný vojenský radar Duga není zdaleka tak známý jako tragickou historií opředená jaderná elektrárna Černobyl, u níž gigantická konstrukce stojí. Sověti do monstrózní stavby investovali sedm miliard rublů, tedy dvojnásobek toho, co stála samotná elektrárna. Duga přesto nikdy nepřešla do bojového režimu, tedy neposílala žádná data. Podívejte se, jak ji na místě zachytil dron E15.
V některých monitorovaných potravinách je stále nezanedbatelné množství cesia Cs-137 z takzvaného počernobylského spadu, který byl v 80. letech 20. století způsoben havárií Jaderné elektrárny Černobyl. Na webu to uvedl Státní úřad pro jadernou bezpečnost s tím, že jde především o zvěřinu, houby a lesní plody. Předsedkyně úřadu Dana Drábová řekla, že v množství v potravinách není v žádném případě zdravotně závadné. Cesium se podle ní bude rozkládat ještě několik desítek let.
... bývalý sovětský vojenský radar Duga, též nazýván jako... Oblast Černobylu nabízí kromě někdejší ...
Havárie černobylské elektrárny před 31 lety znamenala zlom ve vnímání jaderné energie, dnešní Černobyl představuje především výnosný byznys. Cestovní kanceláře se předhání v tom, která dopraví do zapovězené zóny více turistů. Putování sem přesto stojí i za někdy až šestihodinové čekání na polsko-ukrajinských hranicích a i za to, že na Ukrajině potkáte častěji koňský povoz na dálnici jedoucí v protisměru než elementární angličtinou vybaveného domorodce nad pětadvacet let.