dušan šrámek - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dušan šrámek, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Novela Exekučního řádu, která se již dva roky převaluje v poslaneckých lavicích, začíná připomínat nenasytného otesánka, který tloustne každým dalším soustem, jímž ho zákonodárci zdatně přiživují. Co na tom, že navrhovatelé nejsou schopni vůbec dohlédnout důsledků svých nápadů.
V Poslanecké sněmovně se projednává dlouho očekávaná novela energetického zákona, která má řešit problém takzvaných energetických šmejdů. Firmy nabízející elektřinu či zemní plyn pod různými záminkami uzavíraly se zákazníky zjevně nevýhodné smlouvy, ze kterých bylo těžké se vyvázat.
Zdálo se, že po roce různých právních eskapád, protichůdných opatření, která jsou ještě ten samý den rušena, a celého legislativního chaosu, do něhož nás uvrhnula vláda v souvislosti s pandemií, už nemůže ničím překvapit. A ejhle – přestože vláda prohrála ve sněmovně hlasování o prodloužení nouzového stavu, promptně jej vyhlásila znovu.
Pouze 70 tisíc podnikatelů se loni přihlásilo k paušální dani. Je to o polovinu méně, než byl původní odhad Ministerstva financí. A to ministryně Alena Schillerová dokonce v médiích vyjádřila odhad, že by na ni mohlo dosáhnout až 408 tisíc z celkového 1,06 milionu OSVČ. Potvrdila se naopak pochybnost odborníků i samotných podnikatelů, že jde o plácnutí do vody, jehož reálný význam bude minimální. Důvodů, proč byl o paušální daň tak malý zájem, existuje hned několik.
Robert Šlachta oznámil, že jde do politiky. Svůj záměr, který již nějakou dobu inzeroval na svém facebookovém profilu, nyní přetvořil v hnutí pod názvem Přísaha.
Nevyšší státní zástupce Pavel Zeman čelí nebývalému skandálu. Jak informoval server Seznam Zprávy, scházel se tajně se soudcem Janem Czerninem, u něhož se přimlouval za svého známého, majitele penzionu u Třeboně Petra Habersbergera, ke kterému jezdil na dovolenou.
I tak, po bolševicku, by se dala parafrázovat novela zákona o ochraně veřejného zdraví. Vedle vzniku centralizované hygienické služby by dávala hygienikům rozsáhlé pravomoci, včetně například sledování občanů prostřednictvím mobilních operátorů. Schválení takového paskvilu by bylo největším ohrožením ústavních práv a svobod od listopadu 1989.
Vládou vyhlášená mimořádná opatření s sebou přinášejí negativní dopady, o kterých se zatím příliš nemluví. A tím je odročování soudních jednání. Už před tím byla česká justice obviňována z toho, že případy se táhnou roky, aniž by bylo dosaženo konečného verdiktu. Časovou disproporci proticovidová opatření ještě dále prohloubila.
Babišův kabinet minulý týden schválil návrh zákona, který by měl zkrátit délku nových oddlužení pro všechny fyzické osoby na tři roky. Tříletý režim oddlužení by mohl platit v insolvenčních řízeních zahájených po 1. červenci 2021.
Ve stínu koronavirové krize projednává parlament novelu vodního zákona, která měla mimo jiné zohlednit i boj proti suchu. Stav sucha přetrvává v našem státě již od roku 2015, a i když letošní rok byl na srážky bohatší než několik roků předešlých, je jasné, že jde o dlouhodobý problém, který se bude muset tak jako tak vyřešit.