důvěra vládě 11 7 2018 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu důvěra vládě 11 7 2018, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jen dva týdny dělí Slováky od předčasných voleb, které určí nové složení Národní rady. A pokud by dopadly podle dnes zveřejněného průzkumu NMS Research, bylo by v podstatě nemožné sestavit vládu bez účasti opozičního Směru Roberta Fica. Důvodem je pokles preferencí dvou matadorů slovenské politiky. Bývalý premiér a ministr financí Igor Matovič a jeho hnutí OĽaNO (Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti) a bývalý ministr hospodářství Robert Sulík se stranou Svoboda a Solidarita (SaS) se v průzkumu dostali pod ...
Peking v poslední době představil několik opatření na podporu hospodářského zotavení a slíbil, že zlepší podnikatelské prostředí v zemi. Vedení největší asijské ekonomiky tak reaguje na údaje o vývoji hrubého domácího produktu za druhé čtvrtletí, který zůstal za očekáváním. Hovoří se o tom, že letošní pětiprocentní růstový cíl se nemusí podaří splnit. Komunistická strana proto slibuje, že dá větší příležitost soukromým firmám.
České prezidentské volby 2023 pokračují. Kdo kandiduje na post prezidenta České republiky? Kandidátů pro první kolo prezidentských voleb bylo ve výsledku osm, zbývají dva. Výsledky druhého kola voleb budou známy v sobotu 28. ledna. Do druhého kola postoupil Petr Pavel a Andrej Babiš. Podívejte se na přehledný seznam všech uchazečů o místo hlavy státu. Kdo jsou letošní prezidentští kandidáti? Co o nich prozradily televizní debaty? Jaké mají volební programy a názory? Koho volit?
Novým švédským premiérem bude šéf konzervativní Umírněné koaliční strany Ulf Kristersson. V dnešním hlasování o tom rozhodl parlament. Kristerssonova strana byla součástí opozičního pravicového bloku, který vyhrál zářijové parlamentní volby. Vládnout bude s podporou protiimigrační strany Švédští demokraté, kteří tak budou mít poprvé přímý vliv na vládní politiku..
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho ministři čile cestují po světě. Od jmenování vlády v loňském červnu uskutečnili členové vlády 290 pracovních cest do zahraničí. Nejčastěji vedly jejich návštěvy do sousedních zemí a do Bruselu. Preferují přitom dopravní letectvo české armády. Takzvaná vládní letka ministry svezla na 183 cestách. Vyplývá to z odpovědí vládních úřadů pro deník E15.
Policie ukončila vyšetřování případu dotací pro Farmu Čapí hnízdo, v němž čelí stíhání i premiér Andrej Babiš (ANO) a někteří členové jeho rodiny. Obvinění a jejich obhájci si nyní mohou prostudovat spis a navrhnout jeho doplnění. ČTK to dnes sdělil mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Ukončení vyšetřování se netýká premiérova syna Andreje. Podle zjištění Neovlivní.cz chce vyšetřovatel Pavel Nevtípil žalobci navrhnout, aby Babiše postavil před soud.
Ústavní soud v pátek zrušil plánovaný "náběh" třetí a čtvrté etapy elektronické evidence tržeb a s odloženou platností škrtl několik dalších ustanovení zákona o evidenci tržeb. Třetí vlna se měla týkat svobodných povolání, dopravy či zemědělství, čtvrtá potom vybraných řemesel a výroby. Před případným náběhem je nutné přijmout novou zákonnou úpravu. Jako celek ale zákon obstál a dál platí. Podle soudců sleduje elektronická evidence tržeb (EET) legitimní cíl - účinný výběr daní a narovnání podnikatelského ...
Senát dnes podle očekávání schválil zavedení elektronické evidence tržeb (EET). Vláda si od ní slibuje omezení daňových úniků a až 18 miliard korun do státní pokladny ročně. Podle pravicové opozice, která chce normu napadnout u Ústavního soudu, návrh zlikviduje řadu drobných živnostníků. Zákon nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman, který již dříve EET podpořil.
Sobotní jednání ministrů financí zemí platících eurem o novém záchranném programu pro Řecko bylo okolo půlnoci bez závěru přerušeno. Šéfové státních pokladen se ještě jednou sejdou v neděli dopoledne, oznámil šéf euroskupiny, nizozemský ministr Jeroen Dijsselbloem. Problémem je hluboká nedůvěra ve skutečné reformní odhodlání kabinetu Alexise Tsiprase. V případě dohody na další pomoci Řecku navíc ve Finsku údajně hrozí pád vlády.