duvody snížení základního jmění společnosti - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu duvody snížení základního jmění společnosti, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Více než půl roku od vyhlášení jarní plošné karantény v klíčových částech světového hospodářství už lze zaměřit pozornost i na jiná bezprecedentní ekonomická data, než je „pouhý“ rekordní propad HDP.
V minulých letech majetek stovky nejbohatších Čechů a Slováků nepřetržitě rostl s tím, jak centrální banky po celém světě pumpovaly do ekonomik peníze. To hnalo vzhůru hodnotu firem, nemovitostí, akcií nebo dluhopisů. Letos však hodnota majetku stovky nejbohatších lidí podle odhadu magazínu E15 Premium poprvé meziročně klesla, a to o zhruba 21 miliard korun na 1540,8 miliardy.
Po tříletém klesání zisku a tržeb z prodeje tabákových výrobků byl české pobočce snížen základní kapitál o 71 procent na 617 milionů korun.
Společnost Vítkovice, a. s., sníží svůj základní kapitál z 3,98 miliardy korun na 132,8 milionu korun. Učiní tak snížením jmenovité hodnoty všech akcií ze současných 300 korun na deset korun za jednu akcii. Peníze firma použije spolu s částí nerozděleného zisku z minulých let ke kompletní úhradě ztráty, která za loňský rok činí 4,55 miliardy korun. Schválila to valná hromada společnosti, někteří minoritní akcionáři byli proti.
Poslanecké vyšetřovací komisi k privatizaci menšinového státního podílu v těžební společnosti OKD nadále chybí výslech klíčového svědka, finančníka Zdeňka Bakaly. Jeden z hlavních aktérů téměř patnáct let staré kauzy, který dlouhodobě pobývá ve Švýcarsku, nadále odmítá vypovídat.
Finančník Zdeněk Bakala se nedostaví ke sněmovní vyšetřovací komisi k privatizaci důlní společnosti OKD. Oznámil to prostřednictvím svého mediálního zástupce. Komise podle Bakaly není nestranná a svým zaměřením zasahuje do probíhajícího soudního řízení. Bakala se proto obává toho, že by jeho výpověď byla zneužita k dalším politickým tlakům na soudní projednávání případů souvisejících s OKD. Zdůraznil také, že se nedopustil ničeho nezákonného ani neetického.
Bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) zopakoval, že prodej menšinového státního podílu v těžební společnosti OKD firmě Karbon Invest Viktora Koláčka a Petra Otavy se uskutečnil v souladu se zákonem a soutěžními pravidly. Následný přeprodej nabyvatelské firmy skupině finančníka Zdeňka Bakaly ho, jak uvedl, velmi překvapil. Sobotka dnes strávil víc než čtyři hodiny před sněmovní komisí k privatizaci OKD. Po jednání novinářům řekl, že byl poučen, že nemůže uvádět podrobnosti o otázkách a průběhu výslechu.
Společnost Kofola ČeskoSlovensko sníží základní kapitál z 2,23 miliardy korun na 1,115 miliardy, tedy zhruba na polovinu. Rozhodnutí o tom chce schválit na mimořádné valné hromadě, kterou firma svolala na 13. srpna. Důvodem je zajištění pravidelných zdrojů na dividendy a optimalizace kapitálu, uvedla mluvčí Kofoly Jaroslava Musilová.
Kapitál českých firem z daňových rájů se loni snížil o 40 miliard korun. Do jejich základního kapitálu podnikatelé investovali celkem 2,65 bilionu korun, z toho 14 procent, tedy 377 miliard korun, pochází od subjektů, které mají registrované sídlo v daňovém ráji. Jejich podíl však klesl ze 3,1 procenta na 2,9 procenta. Důvodem odlivu upsaného kapitálu z daňových rájů je vyřazování Nizozemska z holdingových struktur, uvedla poradenská společnost Bisnode.
Objem zahraničního kapitálu investovaného do základního jmění českých firem se letos v květnu meziročně snížil o 33,6 miliardy na 1,022 bilionu korun. Důvodem je výrazný odliv kapitálu, který pochází z destinací považovaných za daňový ráj. Ten poklesl téměř o 70 miliard Kč, tedy o 16 procent. Vyplývá to z analýzy společnosti Bisnode.