dvb s tuner - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dvb s tuner, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Za možnost dívat se na Českou televizi se již od roku 2008 platí 135 korun, za Český rozhlas je to od roku 2005 pak 45 korun. Obě veřejnoprávní instituce už dlouho volají po navýšení, protože kvůli inflaci se reálná hodnota poplatků snížila a nedostačuje pro zachování kanálů a formátů, které dnes ČT a ČRo poskytují. Vstříc by jim měla jít chystaná novela, kterou momentálně připravuje vláda. Jak Právu sdělili ministr kultury Martin Baxa a poslanec Jan Lacina, ve hře je několik možností. Celý článek je z ...
Historie společnosti Hisense sahá až do roku 1969, kdy byla v malé továrně v městě Qingdao zahájena výroba rozhlasových přijímačů. Z původně malé továrny následně vyrostl dnes již celosvětově známý výrobce plochých televizorů, spotřební elektroniky, domácích spotřebičů, klimatizací, mobilních komunikačních zařízení a dalších odvětví výzkumu a vývoje v oblasti elektroniky.
Nejpozději v roce 2021 má dojít k vypnutí současného pozemního digitálního vysílání a bude nahrazeno vysíláním DVB-T2. Co vše nás čeká a nemine?
Za pět let se změní formát zemského televizního vysílání, které ale většina nynějších televizorů neumí převzít. Na českém trhu se konečně začaly objevovat nové televizory, které jsou na přechod připraveny.
Jak budou a budou vůbec s přechodem na nový standard vysílání fungovat současné TV přijímače? A co čeká Česko s "internetem věcí"? Existují v souvislosti s ním bezpečnostní rizika? V online rozhovoru na E15.cz odpovídal Martin Gebauer, ředitel Českých Radiokomunikací.
Ondřej Profant, zastupitel hlavního města Prahy a předseda krajského sdružení Pirátů vydal prostřednictvím pirátské strany video, v němž ukazuje jak jednoduše odposlechnout komunikaci strážníků, zdravotnické služby či dopravního podniku.
Česko přejde na digitální televizní standard DVB-T2 k 1. únoru 2021. Vyplývá to ze Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání, kterou schválila vláda.
Jasno do toho, které televizní přijímače zvládnou přijímat nový standard DVB-T2, by měl vnést seznam certifikovaných přístrojů, který připravují České Radiokomunikace. Certifikaci televizí spustí firma v září. Česko by mohlo na nový standard digitálního televizního vysílání přejít v letech 2020 až 2022.
Česká republika by dala přednost pozdějšímu přechodu na nový standard digitálního televizního vysílání DVB-T2, přičemž vhodný by byl spíše konec období 2020 až 2022, řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). Podle něho má být důvodem co nejpřirozenější obměna televizních přijímačů a set top boxů, aby umožnily příjem nového standardu. Termín přechodu by měl být stanovený do konce letošního roku, předběžně je v připravované strategii vypnutí DVB-T naplánované na 1. února 2021.
Česká televize by mohla již v příštím roce spustit pravidelné pilotní zemské vysílání v novém modernějším standardu DVB-T2. Přechod bude ale zřejmě delší než v uplynulých letech při opouštění analogového zemského televizního vysílání a nástupu současného digitálního DVB-T. Nelze proto očekávat, že by se tak stalo před rokem 2021 a možná to bude ještě později, míní odborníci.