E 15 ekonomika - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu E 15 ekonomika, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Od počátku roku 2020 si Evropa prošla v rychlém sledu hned několika ekonomickými otřesy. Většina zemí na starém kontinentě se s tím ovšem vyrovnala, ovšem Česku v tomto ohledu patří poslední příčka. Oproti začátku pandemie se české hospodářství propadlo o jeden procentní bod hrubého domácího produktu (HDP), ačkoliv jiné země v témže období zaznamenaly i dvouciferný růst.
Rok 2023 je zatím z energetického hlediska ve znamení stabilizace. Stoupající ceny energií znervózňovaly odběratele již v roce 2021, koncem února 2022 vystřelily strmě vzhůru. Spouštěčem bylo především vypuknutí války na Ukrajině, následné sankce uvalené na Rusko a s nimi související ruské kroky. Nakonec došlo i na obávané přerušení dodávek. Česká republika i další evropské státy proto musely začít řešit nejen možné zastropování cen, ale také svou závislost na ruském plynu. Jednu z možností představuje ...
Módní lovebrand Zoot měl kdysi v kancelářích na pražském Smíchově křídou vyvedený nápis Money must be funny. To bylo ještě předtím, než firma dua Ladislav Trpák a Oldřich Bajer skončila s dluhem 752 milionů v insolvenci. Dnes pod novými majiteli žije svůj druhý život a změnila část svého obchodního modelu, který ji kdysi přivedl do potíží. Z eshopových výdejen zboží se staly kamenné obchody. Jenže ne takové, jaké běžně člověk navštěvuje.
Pro online rozvozce jídla Wolt byl loňský rok význačným milníkem, když ho po osmi letech existence koupil americký gigant DoorDash. Wolt se také poprvé musel vyrovnat s propadem ekonomiky. Kurýrní služba to ovšem podle šéfa české pobočky Jana Foreta zvládla a chce letos expandovat do celého Česka. „Ideálně bychom chtěli mít celorepublikové pokrytí, ale kdyby to bylo tak jednoduché, měli bychom je už teď,“ říká v rozhovoru Foret, který se stane jedním z řečníků na E15 International E-commerce Summitu, jenž ...
Největší veřejně obchodované německé podniky ukazují svou sílu a schopnost čelit nepříznivému makroekonomickému prostředí. Přestože Evropou cloumala vysoká inflace, energetická krize, růst úrokových sazeb či obavy z ekonomických dopadů války na Ukrajině, vyšly z loňského roku se ctí.
Seznam podnikatelů, kteří na konci března doprovodí předsedkyni Poslanecké sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou na oficiální cestě na Tchaj-wan, ještě není uzavřený. Tuzemské firmy, jež mají zájem budovat byznys v této zemi, se mohou přihlásit do středy 15. února. Podnikatelskou část mise organizuje Svaz průmyslu a dopravy spolu s Česko-tchajwanskou obchodní komorou. Podle expertů Tchaj-wan nabízí řadu skvělých obchodních příležitostí a s Českem se bude v příštích letech ekonomicky sbližovat.
Jak bude vypadat investiční rok 2023? Máme za sebou vrchol inflace i úrokových sazeb? Co očekávaná recese znamená pro akcie? Analytici doporučují přechod od akcií k dluhopisům. Dávají smysl alternativní investice typu Private Equity? Jaké strategie se nabízejí? Na otázky odpoví odborníci na konferenci Investiční výhledy 2023, kterou pořádá investiční společnost EMUN. Podívejte se na přímý přenos. E15 je partnerem konference.
Akcionáři těžařů fosilních paliv zažívají báječné časy. Příkladem jsou dvě největší americké korporace z tohoto sektoru ExxonMobil a Chevron. Ty loni podle odhadů analytické společnosti S&P Capital IQ dosáhly v součtu rekordního čistého zisku téměř 100 miliard dolarů.
Ceny bytů klesnou o desítky procent. ČNB by měla více investovat do akcií. E-shopy budou krachovat. Český autoland stále dokáže vydělat. Přinášíme vám výběr rozhovorů, které jsme letos dělali s miliardáři a šéfy klíčových českých společností. Jaké jsou jejich názory a předpovědi?
Nejhodnotnější společnost světa Apple se dostává pod výrazný tlak na vícero frontách. V domovských Spojených státech si ho jako nového nepřítele číslo jedna zvolil Elon Musk, a to zejména kvůli poplatkům, které si Apple účtuje za platby provedené na svých iPhonech. V Číně má ovšem americká společnost mnohem větší problémy, nepokoje v tamních továrnách totiž ohrožují produkci iPhonů, ze kterých má Apple až polovinu svých příjmů.