e dálníční známky slovensko - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu e dálníční známky slovensko, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
S papírovými kupony jsme se nadobro rozloučili a od roku 2021 už si můžeme koupit dálniční známku jen v elektronické podobě. Pro rok 2023 se toho u známek moc nemění – zůstává stejný formát, způsob nákupu, a navzdory původním předpokladům také cena. Ta by se měla naopak razantně zvýšit v roce 2024. Kolik dálniční známka stojí, kde ji koupit, kdo jezdí po dálnicích zdarma a jak řeší poplatky další státy střední Evropy?
Vlády řeší, jak své obyvatelstvo získat pro očkovací plány i dodržování opatření proti šíření COVID-19. Každá na to jde jinak, ale všechny naráží na vzrůstající nedůvěru k novým vakcínám. V Česku se do řešení problému angažovalo hned několik odborníků na reklamu a PR. Zdarma pomohli vládě posunout její komunikaci na vyšší úroveň. Proč tomu tak je, co to může přinést a jakou inspiraci si můžeme odnést z okolních zemí?
Systém k elektronickým dálničním známkám začal v úterý po 16:00 znovu fungovat. Řidiči tak mohou nakupovat dálniční viněty pro příští rok. Uvedl to mluvčí společnosti Cendis, která má systém na starosti, Martin Opatrný. Systém byl od rána kvůli chybě mimo provoz. Identifikované problémy se podle firmy podařilo opravit. Nové elektronické dálniční známky nahradí dosavadní papírové kupony, platit začnou od ledna. Dosud řidiči i přes potíže nakoupili přes 800 nových dálničních známek.
Prodej nových dálničních e-známek začne v posledním letošním měsíci. Řidiči si je budou moci koupit na internetu, na pobočkách pošty a vybraných čerpacích stanicích. Platnost viněty si přitom budou moci nastavit až s devadesátidenním předstihem, uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém za 309 milionů korun, jehož přípravu provázely z počátku problémy, je podle něho téměř hotový. Ceny známek zůstanou stejné jako letos.
V Česku se nic nezměnilo a naše problémy jsou daleko hlubší. V rozhovoru pro pořad Prostor X to tvrdí autor projektu Hlídač státu Michal Bláha. Ten už dřív vystoupil mimo jiné s kritikou zakázky na prodej elektronických dálničních známek. Bláha se následně účastnil i hackathonu, při kterém dobrovolníci zadarmo e-shop naprogramovali. Přiznává, že je premiér Babiš okradl, když akci využil v rámci své propagace.
S elektronizací dálničních známek to v Česku začíná vypadat podobně jako s elektronizací čehokoli jiného ve státní správě. Na začátku je záměr ušetřit peníze státu a usnadnit život uživatelům, na konci problémy s tendry i pochybnosti o nákladech. Do jednadvacátého století se český veřejný sektor sune s obtížemi a neochotně.
Zatímco u nás nebo na Slovensku se cena dálničních známek nemění, v Rakousku mírně prodraží, a to jak ta roční, taky ty s kratší dobou platnosti.
Spravovat mýtné brány od začátku příštího roku může z technických důvodů pouze stávající provozovatel, společnost Kapsch. Vyplývá to z dvojice posudků, které si k problému dalšího výběru mýta nechalo zpracovat ministerstvo dopravy.
Elektronické dálniční známky na Slovensku oplývají jen samými superlativy. To v Česku je to jinak. S tradičními papírovými kupony jsme výrazně pozadu.
Řidiči na Slovensku si od ledna 2015 vedle nalepovacích kuponů budou moci koupit dálniční známku také elektronicky na internetu, klasické kupony se pak postupně zruší. Slovenské ministerstvo dopravy se tím chce bránit proti padělání. Zda mají šoféři zaplaceno, pohlídají kamery. V České republice se o zavedení podobné technologie teprve uvažuje.