e government - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu e government, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Saúdskoarabský Public Investment Fund (PIF) posiluje svou pozici v japonské společnosti Nintendo. Nejde přitom o jedinou investici Saúdů ve videoherním průmyslu.
Ministr financí Zbyněk Stanjura to neměl v posledních měsících během rozhovorů s novináři jednoduché. Musel skoro pokaždé vysvětlovat, jak je možné, že pravicová ODS, která před volbami slibovala „klid daní“, chce daně najednou zvyšovat, a to dokonce velkým společnostem včetně bank. Téměř pravidelně si bral na pomoc svou neoliberální guru Margaret Thatcherovou, která v pozici britské ministerské předsedkyně na začátku osmdesátých let minulého století také uvalila mimořádné daně.
Novým předsedou a řídícím partnerem sítě KPMG ve střední a východní Evropě (CEE) byl zvolen dosavadní řídící partner české pobočky KPMG Radek Halíček. Nyní bude zodpovídat za kanceláře v patnácti zemích včetně Ukrajiny, která byla nově začleněna do regionu po odchodu firmy z Ruska a Běloruska. „Jsme plnohodnotnou součástí globální tržní ekonomiky, ale postavení našeho regionu v rámci celosvětové sítě KPMG chci ještě posílit,“ říká manažer, který ze sítě KPMG v CEE regionu chce udělat firmu s obratem přes ...
... funkcionáři stále nevzali e-Government za svůj,“ míní... WebExpo s ředitelem e-Governmentu na ministerstvu...
Hnutí dosluhujícího premiéra Andreje Babiše se po jarních ztrátách opět dostalo do čela předvolebních průzkumů. I kvůli několika vlnám koronaviru se hluboce propadl schodek státního rozpočtu. Přesto ANO slibuje, že v dalším volebním období bude daňové otázky řešit citlivě. Úspory chce hledat ve zjednodušení daní a rušení daňových výjimek. Podle programového prohlášení bude také pokračovat v úsporách na provozu státu hlavně díky digitalizaci a odstranění zbytečné byrokracie.
Digitalizace státní správy, zdravotnictví nebo školství a přístup co největšího počtu lidí k vysokorychlostnímu internetu, který „bude dostupný i v té nejzapadlejší chalupě“. To byly cíle, které si před čtyřmi roky vytkla vláda Andreje Babiše (ANO). Přestože začaly fungovat Portál občana, elektronická daňová přiznání, e-neschopenky nebo e-recepty, zůstává čtyři roky starý plán s názvem Digitální Česko z velké části na papíře.
Česko je na 39. místě na světě v e-governmentu ze 139 hodnocených zemí. Pokud člověk nemá ambice být na špici, nemusí takové místo ještě znít špatně, jsme přece nad průměrem. Pak se ale podíváte na naše „sousedy“. S tímto umístěním jsme mezi Běloruskem a Bahrajnem. Ti nejlepší z Evropské unie jsou Dánsko (1. místo), Estonsko (3.) a Finsko (4.).
Počet zakázek na informační systémy zadávaných centrálními úřady rok od roku roste. Například předloni posuzoval odbor hlavního architekta eGovernmentu ministerstva vnitra kontrakty za 14,8 miliardy korun. A v minulém roce se jejich cenový objem téměř zdvojnásobil na 29 miliard. Šlo o více než devět desítek projektů. Vyplývá to z údajů rezortu.
Poslanci podpořili v prvním čtení návrh zákona o právu obyvatel na digitální službu. Norma má donutit státní úřady, aby do pěti let poskytovaly své služby občanům a firmám elektronicky. Pod návrh se podepsalo 137 poslanců napříč kluby. Předloha nyní míří do druhého kola jednání, kde však zřejmě ještě dozná změn.
Když politici včetně premiéra v demisi Andreje Babiše mluví o elektronizaci státní správy, často zmiňují jako příklad Estonsko. Země, která má zhruba stejně obyvatel jako Praha, pravidelně boduje v žebříčcích digitalizace státní správy. Každý Estonec má digitální identitu, připojení k internetu je v zemi lidským právem, od roku 2005 mohou Estonci elektronicky volit. „Když dokážete to, co všichni umějí s e-mailem, udělat s úředními dokumenty, tak uvidíte, kolik efektivity to vnese do státní správy,“ říká ...