e neschopenka zaměstnanec - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu e neschopenka zaměstnanec, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) začala pracovat na úpravě systému e-neschopenek kvůli informování zaměstnavatelů o tom, že jejich pracovníci skončili v izolaci a mají dostat příspěvek k náhradě mzdy. Technické řešení by se mělo připravit a spustit zhruba do dvou týdnů.
V předvánoční sezóně je tradičně velká poptávka po brigádnících v logistice a v retailu. Letošní podzim navíc poptávají další pracovní síly i výrobní firmy. Ty potřebují do konce roku dotáhnou nasmlouvané zakázky, kvůli rostoucímu počtu neschopenek, karantén a OČR jim však chybí pracovníci.
K datu 21. května se podle statistik Ministerstva práce a sociálních věcí do programu Antivirus přihlásilo o podporu více než 53 tisíc firem. Dohodu již má s Úřadem práce ČR podepsánu 98 procent z nich. Doposud bylo z programu vyplaceno téměř pět a půl miliardy korun. Jaké jsou nejčastější chyby při podávání žádostí a na co se připravit při následných kontrolách?
Lékárna a internetový obchod. Dvě služby, které se při koronavirové krizi zdají být jedním z vítězů. A to i přesto, že na začátku nebyl e-shop s léky Pilulka schopný pokrýt poptávku, protože objednávky vyskočily několikanásobně a z expedice se stalo užší hrdlo firmy. „Situace se pomalu vrací do normálu. Určitě ale utržíme přes tři miliardy a firmu máme v černých číslech,“ říká Petr Kasa, který je s bratrem Martinem většinovým vlastníkem a zakladatelem Pilulky.
Od začátku ledna platí řada změn, které ovlivní naše peněženky i rodinné rozpočty. Po dvanácti letech došlo k navýšení rodičovského příspěvku, z neobvykle štědré valorizace důchodů se pak mohou radovat senioři. Novinkou je také e-neschopenka, v průběhu roku pak Česko čekají on-line daně či poslední vlna EET.
Provoz elektronických neschopenek začal bez problémů a systém je plně funkční. Od spuštění projektu na Nový rok do 10 hodin sociální správa dostala přes tři tisíce e-neschopenek. Oznámila to ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Ve Zlínském kraji část praktických lékařů ale dál vyplňuje papírové tiskopisy a elektronicky neschopenky nevystavuje, a to na protest proti zvýšeným nákladům. Podle šéfa zlínského krajského Sdružení praktických lékařů Lubomíra Nečase tak postupují zhruba dvě třetiny z 290 tamních ...
V ordinacích i na personálních úsecích firem vrcholí přípravy na zavedení elektronických neschopenek, do jejichž spuštění zbývají necelé dva týdny. Lékaři a zaměstnavatelé, kteří mají o nemocenské zaměstnanců komunikovat s Českou správou sociálního zabezpečení od nového roku pouze elektronicky, ale upozorňují na nedostatky připravovaného opatření. Zejména se obávají toho, zda bude systém dostatečně rychlý a zvládne první novoroční nápor žádostí. V průměru je na nemocenské 211 tisíc Čechů denně.
Dneškem přestává platit karenční doba. Zaměstnanci tak budou mít proplacenou nemocenskou i za první tři dny nemoci. Zaručuje to novela zákoníku práce. Zaměstnavatelům, kteří ponesou většinu nákladů, se zároveň sníží odvody na nemocenském pojištění.
Projekt elektronické neschopenky pravděpodobně bude plně zaveden až od příštího roku. Senát to schválil navzdory žádosti Hospodářské komory, aby půlroční odklad zamítl. Podle původních plánů měli lékaři hlásit pracovní neschopnost zaměstnanců výhradně elektronicky už od poloviny letošního roku, a to společně se zrušením karenční doby.
Poslanci ve 3. čtení schválili pozměňovací návrh sněmovního tisku 204 poslance Romana Sklenáka. Ten obsahuje úpravy e-Neschopenky dle dodatečných požadavků lékařů a zaměstnavatelů.