e neschopenky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu e neschopenky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Brání vám zdravotní problémy ve vykonávání práce? Pak se neobejdete bez neschopenky. Tento dokument po vás bude vyžadovat zaměstnavatel kvůli náhradě mzdy i úřady před vyplacením nemocenské. Jak neschopenka v roce 2023 funguje? Jaký je režim vycházek při pracovní neschopnosti a kdy vám může přijít kontrola?
Dlouholetý viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj byl zvolen šéfem nejvlivnějšího sdružení firem v Česku. Kritizuje vládu, která hovoří o zvyšování daní nebo rušení dotací, ale s podniky se o tom nebaví. Chybí mu také opatření v migrační politice, která by odstranila nedostatek některých profesí, jako jsou svářeči nebo CNC operátoři. V otázce zájmu zahraničních investorů o Česko vidí největší bariéru v koruně. „Nejpozději do konce dekády musíme přijmout euro, koruna nás znevýhodňuje,“ říká.
Svaz průmyslu a dopravy má na příští čtyři roky nového šéfa. Stal se jím dosavadní viceprezident nejvlivnějšího zájmového sdružení firem v Česku Jan Rafaj. Podle svých slov se zaměří na jednání s vládou o dopadech úsporného balíčku, především na navrhované zvýšení korporátní daně o dva procentní body. Za největší překážku dlouhodobého rozvoje Česka považuje Rafaj trh práce.
Šéf rezortu vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zodpovídá spolu s vládním zmocněncem Vladimírem Dzurillou za oblast digitalizace státní správy. Hlavní problém vidí v tom, že úřady nyní používají na čtyři tisíce informačních systémů, které jsou mnohdy složité a nekomunikují spolu. „Například propojení systémů policie a celníků kvůli vymáhání pokut za dopravní přestupky trvalo několik měsíců,“ říká.
Digitalizace státní správy, zdravotnictví nebo školství a přístup co největšího počtu lidí k vysokorychlostnímu internetu, který „bude dostupný i v té nejzapadlejší chalupě“. To byly cíle, které si před čtyřmi roky vytkla vláda Andreje Babiše (ANO). Přestože začaly fungovat Portál občana, elektronická daňová přiznání, e-neschopenky nebo e-recepty, zůstává čtyři roky starý plán s názvem Digitální Česko z velké části na papíře.
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) začala pracovat na úpravě systému e-neschopenek kvůli informování zaměstnavatelů o tom, že jejich pracovníci skončili v izolaci a mají dostat příspěvek k náhradě mzdy. Technické řešení by se mělo připravit a spustit zhruba do dvou týdnů.
V předvánoční sezóně je tradičně velká poptávka po brigádnících v logistice a v retailu. Letošní podzim navíc poptávají další pracovní síly i výrobní firmy. Ty potřebují do konce roku dotáhnou nasmlouvané zakázky, kvůli rostoucímu počtu neschopenek, karantén a OČR jim však chybí pracovníci.
K datu 21. května se podle statistik Ministerstva práce a sociálních věcí do programu Antivirus přihlásilo o podporu více než 53 tisíc firem. Dohodu již má s Úřadem práce ČR podepsánu 98 procent z nich. Doposud bylo z programu vyplaceno téměř pět a půl miliardy korun. Jaké jsou nejčastější chyby při podávání žádostí a na co se připravit při následných kontrolách?
Lékárna a internetový obchod. Dvě služby, které se při koronavirové krizi zdají být jedním z vítězů. A to i přesto, že na začátku nebyl e-shop s léky Pilulka schopný pokrýt poptávku, protože objednávky vyskočily několikanásobně a z expedice se stalo užší hrdlo firmy. „Situace se pomalu vrací do normálu. Určitě ale utržíme přes tři miliardy a firmu máme v černých číslech,“ říká Petr Kasa, který je s bratrem Martinem většinovým vlastníkem a zakladatelem Pilulky.
Premiérem Babišem pečlivě budovaná fasáda úspěšné vlády dostává v posledních týdnech trhliny. Nad marketingem začínají vítězit fakta, která ministrům nelichotí. Ani těm osobně vybraným samotným premiérem, ani těm delegovaným sociální demokracií.