e neschopenky 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu e neschopenky 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dlouholetý viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj byl zvolen šéfem nejvlivnějšího sdružení firem v Česku. Kritizuje vládu, která hovoří o zvyšování daní nebo rušení dotací, ale s podniky se o tom nebaví. Chybí mu také opatření v migrační politice, která by odstranila nedostatek některých profesí, jako jsou svářeči nebo CNC operátoři. V otázce zájmu zahraničních investorů o Česko vidí největší bariéru v koruně. „Nejpozději do konce dekády musíme přijmout euro, koruna nás znevýhodňuje,“ říká.
Od začátku ledna platí řada změn, které ovlivní naše peněženky i rodinné rozpočty. Po dvanácti letech došlo k navýšení rodičovského příspěvku, z neobvykle štědré valorizace důchodů se pak mohou radovat senioři. Novinkou je také e-neschopenka, v průběhu roku pak Česko čekají on-line daně či poslední vlna EET.
Do ostrého spuštění elektronických neschopenek zbývá jen něco přes měsíc. Lékaři se však teprve začínají se systémem seznamovat a zaměstnavatelé zase tvrdí, že jim stát ještě vůbec nedal systém k testování. „Obvykle se u takových implementací říká, že je důležité mít na testování minimálně dva až tři měsíce. To už jsme prošvihli,“ řekl za zaměstnavatele viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj. „S každým dalším dnem bez testů se pravděpodobnost, že systém bude skutečně plně funkční, snižuje,“ dodal...
Projekt elektronické neschopenky pravděpodobně bude plně zaveden až od příštího roku. Senát to schválil navzdory žádosti Hospodářské komory, aby půlroční odklad zamítl. Podle původních plánů měli lékaři hlásit pracovní neschopnost zaměstnanců výhradně elektronicky už od poloviny letošního roku, a to společně se zrušením karenční doby.
Poslanci ve 3. čtení schválili pozměňovací návrh sněmovního tisku 204 poslance Romana Sklenáka. Ten obsahuje úpravy e-Neschopenky dle dodatečných požadavků lékařů a zaměstnavatelů.
Hnutí ANO souhlasí s tím, že zrušení karenční doby se nebude odsouvat na později než na letošní červenec. Má ale jednu podmínku. Hnutí po ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové žádá potvrzení, že se hned na začátku roku 2020 rozběhnou e-neschopenky.
Vládní koalice se shodla na tom, že odsune zavedení e-neschopenek až na leden příštího roku. Elektronické neschopenky měly přitom začít platit v červenci současně se zrušením karenční doby, systém ale není připravený a koalice tak navrhuje zavést od července alespoň první etapu. O tom, jak to bude, rozhodne parlament.
Proplácení náhrad výdělku v prvních třech dnech nemoci má být obnoveno k polovině příštího roku. Dohodli se na tom lídři koalice ANO a ČSSD, informovala na twitteru místopředsedkyně poslaneckého klubu sociální demokracie Kateřina Valachová.
Spor ANO a ČSSD o zrušení karenční doby, tedy o obnovení proplácení prvních tří dnů nemoci pro zaměstnance ve veřejné i soukromé sféře, může skončit dohodovacím řízením koaličních partnerů. Zatímco podle uskupení premiéra Andreje Babiše musí být nejprve spuštěn projekt elektronických neschopenek, sociální demokracie namítá, že to není možné včas stihnout.
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) odmítla spojovat otázky zrušení karenční doby a zavedení elektronické neschopenky, jak to udělal premiér Andrej Babiš (ANO). V nedělním diskusním pořadu České televize Maláčová řekla, že pokud by nebylo obnoveno proplácení náhrad výdělku v prvních třech dnech nemoci od pololetí příštího roku, šlo by o zásadní porušení koaliční smlouvy a programového prohlášení vlády hnutím ANO. Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek k tomu řekl, že koaliční...