e15 cz archiv - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu e15 cz archiv, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Měl to být jeden z vlajkových projektů realitní a investiční skupiny Premiot, jejíž dceřiné firmy nesplatily na konci roku 2022 dluhopisy v hodnotě přinejmenším 200 milionů korun. Přestože provoz hotelu Hungaria v Budapešti měl být podle původních plánů zahájen již v roce 2022, dosud nebyla ani odstartována jeho výstavba. Architektonické studio, které plány podoby hotelu vytvořilo, dokonce projekt smazalo ze svého webu.
Armádní generál ve výslužbě a bývalý předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel narazí ve druhém kole prezidentských volbeb na Andreje Babiše. S Babišem má Pavel společné členství v KSČ, o kterém dnes bývalý vojenský důstojník otevřeně hovoří. Podporuje směřování republiky na Západ a posilování spolupráce v rámci Evropské unie nebo Severoatlantické aliance. Sloganem jeho prezidentské kampaně je „Vraťme Česku řád a klid.“ Prezidentské volby se konají v lednu.
Finanční influenceři začali mít problémy se svými zlými klony. Zatímco v minulosti k podvádění lidí na Instagramu stačily fotky drahých aut a luxusních dovolených s motivačními citáty, dnes se podvodníci vydávají za důvěryhodné osoby ze světa financí.
Přední osobnosti e-commerce z Česka i ze světa se v příštím roce sjedou do Prahy a představí nejnovější trendy. E15 International E-commerce Summit - největší česká akce věnovaná e-commerce se uskuteční na přelomu února a března. Propojí se s E15 Technologic Festivalem a láká na řečníky z Shipmonku, Rohlíku, Zásilkovny, Heureka Group nebo třeba Productboardu.
Byznysmen, politik a sportovec nemá za sebou klidná léta. Zatímco čestlický akvapark mu v roce 2019 vynesl kolem 13 milionů korun, v prvním pandemickém roce jej musel dotovat více než 26 miliony.
Hledáte originální vánoční dárek pro kolegy, zaměstnance nebo své blízké? Předplatné E15 Premium teď můžete zakoupit v podobě poukazu. S E15 Premium získáte přístup k veškerému obsahu na webu E15, kompletní elektronický archiv Deníku E15 a Magazínu E15 a každý týden přistane ve vaší e-mailové schránce prémiový newsletter. Součástí předplatného jsou i odměny pro předplatitele v podobě členství v investičním klubu UPVEST a slevy z poplatků na investiční platformě Fondee.
Před třemi lety představil Magazín E15 osm mladých nadějných byznysmenů, kteří už v útlém věku protáčeli miliony a nebáli se jít do světa. Nyní se k těmto „mladým puškám“ vracíme. Jejich podnikatelské cesty vedou každá jinudy. Někteří poprvé zažívají propad tržeb, jiní jsou poprvé v roli zaměstnance, další čelí své dosud nejtěžší zkoušce, když jejich byznys zdecimovala pandemie. Jeden z nich ale svůj růst rozjel tak, že jej brzy můžeme čekat v Top 100 nejbohatších Čechů a Slováků Magazínu E15.
Drtivá většina českých firem a podnikatelů, kteří to v oblasti informačních technologií dotáhli nejdál, nemá kořeny v divokém porevolučním dění, privatizacích a paktech s politiky. Až na výjimky je to nová generace kapitalistů, kteří se vypracovali díky dobrému nápadu, napojení na světové trhy a rizikový kapitál ze Silicon Valley, New Yorku nebo Londýna. Od státu chtějí většinou jediné – průhledné podnikatelské prostředí, a zejména kvalitní vzdělávání.
Poté, co na majetky tuzemských a slovenských miliardářů značně dopadla v roce 2020 pandemie koronaviru, se letošní rok nese ve znamení ekonomického oživení a opětovného růstu bohatství. Přispěla k tomu mimo jiné rostoucí valuace firem na veřejných i privátních trzích. Hodnota jmění stovky nejbohatších Čechů a Slováků tak dosáhla 1,86 bilionu korun, byla tedy o více než 300 miliard vyšší než před rokem.
Nejúspěšnějším vyslancem české kinematografie ve světě je animovaný film. Přesto se potýká s nedostatkem financí i pochopení. O zlepšení tohoto stavu se už roky snaží producent Marek Toušek, místopředseda Asociace animovaného filmu ASAF. „Chceme, aby vznikající nový audiovizuální fond zohlednil potenciál animace reprezentovat Česko v zahraničí daleko výrazněji než film hraný. Animace je ze své podstaty mezinárodní, není vázaná lokálními specifiky, jako jsou herci,“ říká producent společnosti 3Bohemians.