e15 flash - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu e15 flash, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dobrý den, vítejte u shrnutí toho nejdůležitějšího, co se ve světě bitcoinu a etheru v posledních sedmi dnech událo. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.
Česko-americký startup Luxonis už poněkolikáté uspěl s crowdfundingovou kampaní na Kickstarteru. Naposledy vybral téměř šest milionů korun na vývoj otevřeného robota Rae, který dokáže snímat okolí a autonomně se navigovat v prostoru. Využívá k tomu senzorické kamery OAK, které Luxonis rovněž vyvíjí a které úspěšně konkurují gigantu Intel. Umisťují se třeba na ponorky na mapování oceánů. Luxonis je hardwarová společnost, takže musí řešit globální nedostatky čipů a komponent. Situace se ale údajně začíná ...
Několik tuzemských firem si drží ve světě bitcoinu a kryptoměn renomé přesahující hranice republiky. Svou pozici na globálním trhu chtějí posílit inovacemi v mimořádně sledovaném byznysu kolem čipů. Ne všechny novinky ale mohou představovat dobrou obchodní příležitost, míní část analytiků.
Kryptoměny přitahují pozornost stále více lidí, ale ti by měli kromě sledování kurzů věnovat pozornost způsobu zabezpečení svých digitálních mincí. Bitcoin a další kryptoměny lze uchovávat v elektronických peněženkách, jež se ale od sebe významně liší. Důležitou roli v tomto rostoucím byznyse hrají i Češi. Vývojářům peněženek se navíc daří naskakovat na trendy jako NFT či DeFi.
Zatímco v Česku často z různých stran znějí úvahy o důležitosti přechodu od montovny k mozkovně, řadě firem se už podařilo globálně prosadit v mimořádně dynamickém byznysu kolem virtuálních měn a blockchainu. Server E15 přináší ve dvou článcích výčet osobností české kryptoscény stojících za deseti projekty. Ty se dokázaly prosadit ještě předtím, než investiční mánie nafoukla cenu všeho, co byť jen vzdáleně souvisí se světem virtuálních měn. Případná korekce kryptotrhu by tak na byznys těchto hráčů nemusela...
Ve firmách působí čtyři až šest měsíců a účtují si peníze jako špičkoví topmamažeři. Nenavrhují pouze úsporné kroky a nutné změny. Vše také musí sami uskutečnit. Říká se jim interim manažeři, šéfové na přechodnou dobu. „Teď se na nás obracejí především ti, kterým padá byznys. Bez ohledu na obor. Někteří zvažují, jestli snížit náklady na minimum a počkat, až se virus přežene,“ říká Jiří Vácha, který se oboru věnuje přes deset let a zkušenosti sbíral v Itálii i ve Francii, kde rozšiřoval síť nábytkářského ...
Byl rok 2019 bohatší na příběhy než ten minulý? Které ho symbolizují? Vidí je ten, který se jejich vyprávěním živí? A jsou Vánoce jediný čas, kdy jsou Češi ochotni a schopni věřit příběhu o Ježíši? Stojí Evropa stále ještě na základech křesťanské tradice? „Musel bych hodně přemýšlet o symbolickém příběhu končícího roku. Jsme zahlceni tolika historkami a informacemi, že to nestíháme dopřemýšlet, natož prožít,“ říká režisér Jiří Strach.
Češi umějí přijít s inovacemi, jejich potenciál se jim ale nedaří byznysově využít. Pavel Konečný, šéf start-upu Neuron soundware, kritikou tuzemského start-upové prostředí nešetří. „Nějaký opravdu velký byznysový úspěch by Česko pomohl navést na cestu, kudy se ubírá Izrael,“ říká o potenicálu české scény začínajících podnikatelů. Se svou firmou se teď dostal do fáze, kdy by mohl jít ostatním příkladem. Z originální diagnostiky strojů zkouší udělat standardizovaný produkt a uspět na globálním trhu.
Jedna z nejdůležitějších státních zakázek prošla zásadním obratem. Ačkoliv antimonopolní úřad vloni zakázal ministerstvu dopravy podepsat smlouvu s vítězem mýtného tendru a letos v květnu celou zakázku dokonce zrušil, nyní oznámil, že ministerstvo nijak neporušilo zákon.
Výběr příštího provozovatele mýtného systému se propadá do čím dál hlubšího skluzu. Ohrožuje tak miliardové příjmy státu z mýta.