E15 miliardáři - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu E15 miliardáři, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Tchaj-wan by rád v České republice realizoval další investice, ne vždy je to ale lehké. Tchajwanská ministryně pro hospodářské záležitosti Mei-Hua Wang na setkání s českými politiky a dalšími představiteli státu v Tchaj-peji uvedla, že Česko sice nabízí hodně investičních pobídek, jejich zpracování je ale pomalé a proces trápí nízká efektivita.
Mezi dodavateli technologií pro české mobilní sítě by se v budoucnu měl objevit nový významný hráč. Přípravy na expanzi rozjel jihokorejský gigant Samsung, který je známý především jako největší výrobce chytrých telefonů, dlouhodobě ale strategicky investuje také do síťové komunikace. Zpozornět musí zejména Huawei, jemuž v tuzemských sítích hrozí zákaz a jehož roli by Korejci alespoň částečně mohli převzít.
Politické a byznysové družení Česka s Tchaj-wanem má první konkrétní výsledky. Státem provozovaný fond rizikového kapitálu Taiwania Capital podle informací E15 dokončuje dvě investice do lokálních startupů. Půjde o transakce v řádu stovek milionů korun. Tchajwanci navazují na svoji první startupovou investici v regionu, kdy Taiwania Capital v lednu vedl investiční kolo ve výši 19 milionů dolarů do slovenské firmy Photoneo.
Jihokorejské město Pchjongtchek ležící kousek od Soulu se během následujících let stane největším výrobním centrem na pokročilé čipy na světě. Společnost Samsung plánuje investovat v přepočtu 230 miliard dolarů do rozšíření svého již fungujícího výrobního komplexu. Akce se rozprostře do dvaceti let a kromě Samsungu má do oblasti přilákat asi 150 dalších firem zaměřených na materiály a součástky nutné pro polovodičovou produkci.
Další ztrátový rok Pivovarů Lobkowicz. Čínský Citic jim musel poslat 350 milionů Náraz o strop. Kult českých státních dluhopisů slábne, bondy byly houbou na peníze Praha jako sluneční město. Stovky střech pokryjí soláry Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
Dobré ráno! Je 83. den roku, svátek má Gabriel. V tento den v roce 1989 ztroskotal u břehů Aljašky tanker Exxon Valdez, který způsobil rozsáhlou ekologickou havárii. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Miliardář a podnikatel Daniel Křetínský posílil svou pozici ve francouzském prodejci elektroniky Fnac Darty. Ve firmě podle ve středu zveřejněného regulatorního hlášení drží prostřednictvím fondu Vesa Equity Investment již 25procentní podíl. Fond Vesa se tak stal největším akcionářem, když přeskočil německou firmu Ceconomy.
Miliardář a spoluzakladatel skupiny Pale Fire Capital Jan Barta částečně přehodnotil svůj náhled na bitcoin a spol. V minulosti opakovaně varoval před nákupy kryptoměn, nyní ale na nich miliardář našel i pozitivní aspekt. Vývoj ceny virtuálních měn během kolapsu Silicon Valley Bank zaujal také zakladatele Seznamu Iva Lukačoviče.
Solární byznys v Česku zažívá svou renesanci. Díky štědré evropské dotační podpoře do něj poprvé vstupují velcí energetičtí hráči a zároveň se do země vracejí solární byznysmeni, kteří uspěli v zahraničí. K tomu všemu nový solární boom umožnil, aby do miliardové velikosti vyrostla celá řada dosud menších firem, ať už podnikají v oblasti střešní fotovoltaiky, nebo třeba distribuce solárních komponent. Magazín e15 přináší přehled společností, které budou v nové solární epoše hrát tu nejzásadnější roli.
Staré budovy, které ztratily svou funkci, je možné zbourat. Jindy je ale mohou majitelé s pomocí architektů a stavařů přeměnit v moderní prostory s novým využitím a přitom udržet jejich historický ráz. Ze starého pivovaru vzniká luxusní bytový dům, z kotelny muzeum, z průmyslové haly redakční newsroom. Trendu současnosti odborníci říkají Adaptive Reuse. A architekti ho mohou mít na paměti dokonce už tehdy, když kreslí budovu zcela novou.