e15 sazka group - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu e15 sazka group, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Solární byznys v Česku zažívá svou renesanci. Díky štědré evropské dotační podpoře do něj poprvé vstupují velcí energetičtí hráči a zároveň se do země vracejí solární byznysmeni, kteří uspěli v zahraničí. K tomu všemu nový solární boom umožnil, aby do miliardové velikosti vyrostla celá řada dosud menších firem, ať už podnikají v oblasti střešní fotovoltaiky, nebo třeba distribuce solárních komponent. Magazín e15 přináší přehled společností, které budou v nové solární epoše hrát tu nejzásadnější roli.
Dividendy kam se podíváš. Hlavní firmy na pražské burze pošlou akcionářům přes 70 miliard. Chystá se zákaz Huawei v českých sítích. Operátoři hrozí státu soudy o desítky miliard. Machoňova skupina APS investovala v Řecku. Nakoupila velký balík problémových pohledávek. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
Tatiana Kuranová, dnes už bývalá stoprocentní majitelka tradičního jihočeského výrobce obráběcích strojů Kovosvit MAS, prodala 75 procent firmy čtyřem novým vlastníkům. Kovosvit se tak podle informací deníku E15 chtěl zbavit nálepky firmy s ruským majitelem. Vazby na Rusko ale pojí všechny nové podílníky, a navíc to firma nedokáže vysvětlit.
Když loni koncem roku dvaatřicet byznysmenů v čele s miliardáři sepsalo výzvu k druhé transformaci ekonomiky, byl to nejen signál nové vládě, ale i důkaz jejich mentálního obratu. Letos je více než kdy jindy patrné, že začínají své tradiční podnikání ředit vůní digitální, zelené či virtuální budoucnosti: těžař Karel Komárek modeluje zachytávání CO2 pro záchranu planety, 76letý Vlastislav Bříza objevuje kouzlo elektromobility a Petr Otava, jehož byznysem bylo zpracování kovů, vstupuje do oboru datacenter.
Malá země, velké nápady. Českých zástupců v globálním byznysu přibývá a nejsou mezi nimi už jen ti opravdu největší hráči. Roste nová generace podnikatelů, kteří se nebojí dělat velký byznys za hranicemi země. Přinášíme pět těch nejzajímavějších příběhů.
Technologicky za zenitem, bez moderních systémů a schopností. To jsou nejsilnější výhrady odborníků k dronům Heron 1 používaným od první poloviny devadesátých let, o jejichž nákupu má česká armáda jednat s izraelskou státní zbrojovkou IAI. Stroje nákupčí vybrali na základě marketingového průzkumu. Do tří bezpilotních letounů hodlá vojsko investovat 1,5 miliardy korun, ve výzbroji je chce mít nejpozději do roku 2026.
Už jsme dosáhli vrcholu inflace, naopak může brzy nastat krize poptávky a ceny do roka mohou začít klesat, předpovídá v rozhovoru pro deník E15 Petr Smutný, partner poradenské společnosti PwC, kde působí jako vedoucí restrukturalizačního oddělení v regionu střední a východní Evropy. „Pokud nastane krize poptávky, bude tady havárie a bude muset nastat nějaká korekce. Podniky pak sáhnou k dramatické redukci nákladů,“ tvrdí Smutný. Šok by podle něj mohl být relativně krátký.
„Pokud nakoupíte akcie jen proto, že vám je někdo doporučil na sociálních sítích, tak to může krátkodobě vycházet, ale dlouhodobě to není cesta k úspěchu,“ říká v rozhovoru pro deník E15 britský investor Stephen Clapham, v minulosti analytik londýnských investičních bank a také partner hedgeových fondů spravujících miliardy dolarů. Podle jeho názoru i jednotlivec bez zázemí velké finanční instituce může být úspěšným investorem. Musí však věnovat studiu a také výběru investic dostatek úsilí a času. „Osobně ...
Bez ruského plynu dům nepostavíme. Stavaři varují, že přijdou o cihly, tašky i o lidi. Hasiči topí hořící elektromobily v kontejnerech. Mají ale jen dva a přikupují další. NFT jsou akcie na steroidech, říká investor Petr Mára. Zájem o riskantní investice ale trvá. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, ...
Finančníci se poperou o hypoteční byznys Sberbank. Zakázky za osm až deset miliard korun získá od české armády skupina Czechoslovak Group Michala Strnada. A stagflace žene dluhopisáře do úzkých. Naivní investoři mohou přijít o desítky miliard. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a k důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, podívejte se na naši ...